Bp Solarczyk: należy zwiększyć ilość dni i godzin przeżywania Pierwszej Komunii Świętej

Bp Solarczyk: należy zwiększyć ilość dni i godzin przeżywania Pierwszej Komunii Świętej
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
KAI /kb

"Należy roztropnie zwiększyć ilość dni i godzin przeżywania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej"- to jedna z propozycji biskupa Marka Solarczyka z okazji zbliżających się Pierwszych Komunii Świętych w diecezji radomskiej.

Terminy i zasady przeżywania uroczystości mają ustalić duszpasterze w porozumieniu z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.

W komunikacie bp Solarczyk przypomina, że "sprawowanie sakramentów świętych, w każdym czasie wymaga usilnej troski o przekazanie duchowego bogactwa łaski Boga oraz jest świadectwem odpowiedzialności wspólnoty Kościoła za owocne przygotowanie i godne przeżycie tajemnic wiary przez wiernych".

Biskup radomski "doceniając pragnienia duchowe dzieci oraz wyrażając wdzięczność dla rodziców, duszpasterzy, nauczycieli religii, innych osób zaangażowanych w przygotowanie dzieci do przyjęcia Sakramentu Pokuty i pierwszego pełnego uczestnictwa w Sakramencie Eucharystii, w związku z trwającą epidemią koronawirusa" polecił, by wszelkie spotkania przygotowujące dzieci do przyjęcia sakramentów i ich sprawowanie odbywało się przy respektowaniu obowiązujących norm sanitarnych.

Biskup zalecił, by w trosce o zachowanie właściwej liczby zgromadzonych w kościele i zapewnienie bezpiecznych warunków podczas liturgii, roztropnie zwiększyć ilość dni i godzin przeżywania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Przypomina też, że termin i zasady przeżywania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej duszpasterze powinni ustalić z rodzicami dzieci.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk: należy zwiększyć ilość dni i godzin przeżywania Pierwszej Komunii Świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.