Bp Tomasik o orędziu fatimskim: Bosko-ludzka miłość stała się wynagrodzeniem za zło

Bp Tomasik o orędziu fatimskim: Bosko-ludzka miłość stała się wynagrodzeniem za zło
fot. Dobre Media Nowej Ewangelizacji / YouTube
6 miesięcy temu
KAI / pk

"Bosko-ludzka miłość stała się wynagrodzeniem za zło istniejące w świecie. W tę ofiarę Chrystusa włącza się Maryja, Matka Bolesna i swoją miłość ofiaruje jako wynagrodzenie za zło istniejące w świecie" - powiedział biskup senior Henryk Tomasik.

Hierarcha wieczorem 13 maja przewodniczył Mszy św. w kościele św. Pawła Apostoła na Janiszpolu w Radomiu. Świątynia jest ośrodkiem kultu Matki Bożej Fatimskiej.

"Wracamy po rocznej przerwie i jesteśmy tutaj, mimo pandemii" - mówił na rozpoczęcie ks. Jerzy Szpytma, proboszcz parafii. Przypomniał także, że nabożeństwa fatimskie sprawowane są w tej świątyni przez cały rok, każdego 13. dnia miesiąca.

W tym roku modlono się szczególnie, wyrażając wdzięczność Panu Bogu za ocalenie życia Jana Pawła II po zamachu, który miał miejsce na Placu św. Piotra w Rzymie 40 lat temu.

Mówił o tym w homilii biskup Tomasik. Przywołał słowa papieża Polaka, który rok po zamachu pielgrzymował do Fatimy. Papież powiedział wtedy: „Kiedy przed rokiem, na Placu św. Piotra miał miejsce zamach, gdy odzyskałem świadomość, myśli moje pobiegły natychmiast do tego Sanktuarium, ażeby w Sercu Matki Niebieskiej złożyć podziękowanie... We wszystkim, co się wydarzyło, zobaczyłem - i stale będę to powtarzał - szczególną matczyną opiekę Maryi. A że w planach Opatrzności nie ma przypadków - zobaczyłem w tym wezwanie i kto wie, przypomnienie orędzia, które stąd wyszło”.

"Bosko-ludzka miłość stała się wynagrodzeniem za zło istniejące w świecie. W tę ofiarę Chrystusa włącza się Maryja, Matka Bolesna i swoją miłość ofiaruje jako wynagrodzenie za zło istniejące w świecie" - mówił biskup. "Módlcie się. Ofiarujcie Najwyższemu modlitwy i ofiary" - podkreślił biskup senior cytując fragment drugiego objawienia Anioła z Fatimy.

W homilii biskup Tomasik przywołał historię Łucji, Hiacynty i Franciszka - dzieci, które były świadkami objawień fatimskich.

"To wielki zaszczyt. Przeżywają spotkanie z Królową Nieba, boją się troszkę, ale Maryja uspokaja. Człowiek, który jest wybrany zostaje jednak wprowadzony w potrzebę Ofiary. I Matka Boża dlatego pyta: Czy chcecie ofiarować się, aby znosić cierpienia, które On wam ześle, jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany z prośbą o nawrócenie grzeszników?" - mówił ksiądz biskup.

Bp Tomasik mówił także o prawdziwym nabożeństwie do Matki Bożej, które zawsze prowadzi Jej Syna i Pana Jezusa stawia w centrum. Przywołał przy tym objawienia fatimskie i wskazówki św. Ludwika Marii Grignon de Montfort’a, francuskiego kapłana, który żył na przełomie XVII i XVIII w., autora "Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Matki Najświętszej".

Kościół św. Pawła jest ośrodkiem kultu fatimskiego, do którego przybywają mieszkańcy Radomia i okolic, zaś w kaplicy umieszczone są relikwie błogosławionych dzieci fatimskich.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Bp Tomasik o orędziu fatimskim: Bosko-ludzka miłość stała się wynagrodzeniem za zło
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.