Bp Włodarczyk o warunkach jakie trzeba spełnić, by życie miało smak dobrego wina

Bp Włodarczyk o warunkach jakie trzeba spełnić, by życie miało smak dobrego wina
Fot. EWTN Polska / YouTube.com
KAI / tk

- By nasze życie mogło posiadać smak dobrego wina, konieczna jest najpierw ludzka praca – wytrwała i cierpliwa – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Eucharystii na tzw. „Bożej roli” w bydgoskiej Smukale. W miejscu, gdzie znajduje się kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej. 28 sierpnia mija 40 lat od jej poświęcenia, którego dokonał bp Jan Michalski.

Czego potrzeba do tego, by życie miało smak dobrego wina?

– Razem z wami dziękuję za czterdzieści lat życia tej wspólnoty. Tego miejsca, które jest żywe wiarą – mówił biskup, dodając, że na przeżywane świętowanie i spotkanie z Bogiem podprowadza wszystkich Maryja. - Cud przemiany wody w wino, który w Ewangelii symbolizuje wewnętrzną przemianę człowieka, wymaga dwóch rzeczywistości: zwyczajnej ludzkiej pracy i cudownej mocy Jezusa. By nasze życie mogło posiadać smak dobrego wina, konieczna jest najpierw nasza praca – wytrwała i cierpliwa – dodał duchowny.

Zaraz potem bp Włodarczyk zauważył, że ludzka praca sama w sobie jest tylko wodą. – By ludzka praca stała się winem, potrzebne jest nasze zaufanie w moc Jezusa – podkreślił. Dodał, że Maryja oczekuje od nas tego samego, co Chrystus: miłości większej i dojrzalszej; miłości wytrwałej oraz odpowiedzialności.

Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej w Smukale Dolnej, była budowana w latach 1981-1983. Dzisiaj służy jako miejsce filialne parafii Przemienienia Pańskiego. – Spotykamy się po to, by jeszcze bardziej otwierać się na działanie łaski Bożej w naszym życiu. Dziękujemy Jezusowi za wszystko, za Matkę, w tym za Panią Jasnogórską – mówił proboszcz ks. kan. Grzegorz Roman, wyrażając wdzięczność za poprzedników, budowniczych oraz wiernych, którzy od czterech dekad dbają o „Bożą rolę”.

DEON.PL POLECA

Warto wspomnieć, że pod koniec lat siedemdziesiątych na terenie dzisiejszej kaplicy pojawiła się kopia wizerunku z Jasnej Góry. – Kiedy w 1979 roku miało miejsce pierwsze nawiedzenie w Bydgoszczy i Matka Boża przybyła do parafii na Jachcicach, na chwilę zawitała również tu, gdzie stała wiata. Wówczas bp Jan Czerniak sprawował Mszę św., w czasie której modlono się i proszono, by mogła powstać nowa kaplica – dodał ks. kan. Grzegorz Roman.

Po uroczystościach był czas na wspólną biesiadę, ponieważ spotkanie miało także charakter lokalnych dożynek i dziękczynienia za tegoroczne plony.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Stoparczyk

Kamil Stoch padł na kolana w błoto, by poprosić ukochaną kobietę o rękę. 
Martyna Wojciechowska wskoczy z tobą w kałużę, a jak trzeba będzie, to raz jeszcze spojrzy na nas z dachu świata. 

Skomentuj artykuł

Bp Włodarczyk o warunkach jakie trzeba spełnić, by życie miało smak dobrego wina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.