Bp Włodarczyk: przesadna aktywność, szalone tempo życia rozbijają nas wewnętrznie

Bp Włodarczyk: przesadna aktywność, szalone tempo życia rozbijają nas wewnętrznie
Fot. Bartkiewicz / Episkopat.pl
KAI / tk

- Przesadna aktywność, szalone tempo życia rozbijają nas wewnętrznie, powodując smutek i duchową depresję – mówił bp Krzysztof Włodarczyk w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Solcu Kujawskim.

„Nie ulegajmy pokusie pośpiechu”

Biskup Bydgoski przewodniczył Mszy św., po której na placu przed świątynią poświęcił pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki. – Spoglądając na tego kapłana, nie ulegajmy pokusie pośpiechu – mówił biskup, wskazując na znaczenie modlitwy w życiu męczennika, a także każdego chrześcijanina. – Czas oddany Chrystusowi w cichej, osobistej modlitwie niech nie wydaje się straconym. Właśnie wtedy rodzą̨ się najwspanialsze owoce dla naszego życia – dodał.

DEON.PL POLECA
To właśnie wierność́ modlitwie – według bp. Włodarczyka – zaprowadziła ks. Jerzego na ołtarze. – To z modlitwy czerpał siłę̨ do pracy duszpasterskiej, miłości Boga, człowieka, ojczyzny, oddania życia za wiarę̨, prawdę̨, którą̨ głosił – podkreślił, dodając, że pierwszym seminarium, gdzie nauczył się modlitwy był dom, a pierwszymi katechetami rodzice.

- Kazania moje nie są skierowane przeciwko komuś. Skierowane są przeciw kłamstwu, niesprawiedliwości, poniewieraniu godności człowieka. Walczę̨ z systemem zła a nie z człowiekiem – cytował błogosławionego bp Włodarczyk, przypominając dalej: „Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk, które zdolne są̨ odmienić́ świat na lepszy”.

– Błogosławiony księże Jerzy, czas na kolejne cuda! Wstawiaj się u Boga, by dokonała się przemiana w naszej ojczyźnie. By Polska była chrześcijańska, a Polak drugiemu bratem. Przecież twoja ofiara wzruszyła Boga, skoro zostałeś́ wyniesiony na ołtarze i przez Kościół ogłoszony błogosławionym. Niech Bóg da, że doczekamy się kanonizacji – zakończył bp Krzysztof Włodarczyk.

Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki

Pomnik autorstwa rzeźbiarza Zbigniewa Mikielewicza, wykonany został z brązu i przedstawia postać męczennika za wiarę. Został ufundowany przez pracowników i związki zawodowe „Solidarność” Grupy Kapitałowej Solbet.

Podczas uroczystości z udziałem władz różnych szczebli, związków, licznych pocztów sztandarowych i zaproszonych gości, podkreślano, że bł. ks. Jerzy Popiełuszko był nie tylko kapelanem „Solidarności” i wybitnym patriotą, ale obrońcą praw człowieka i wiary Chrystusowej. – Pomnik ks. Jerzego stanął przy naszej świątyni nie tylko po to, byśmy robili sobie przy nim zdjęcia. Przede wszystkim po to, byśmy wspominali jego życie, naśladując głęboką wiarę i zaufanie – mówił proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Solcu Kujawskim ks. Andrzej Stachowicz.

– Obiecujemy, że zło będziemy dobrem zwyciężać – podsumował ze wzruszeniem prezes Solbetu Marek Małecki.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Woydyłło, Martyna Harland

Trauma boli, przeraża, paraliżuje. Ale jest droga, która prowadzi do ukojenia

Nosimy w sobie traumy i głęboko ukryte lęki. To właśnie przez nie wciąż rozpamiętujemy bolesne sytuacje, tworzymy czarne scenariusze, a przed snem zmagamy się...

Skomentuj artykuł

Bp Włodarczyk: przesadna aktywność, szalone tempo życia rozbijają nas wewnętrznie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.