Bp Włodarczyk: zachęcam, aby święta przeżyć w wolności od dyskutowania o szczepieniach i polityce

Bp Włodarczyk: zachęcam, aby święta przeżyć w wolności od dyskutowania o szczepieniach i polityce
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
KAI / kb

„Zachęcam, by te święta przeżyć w wolności od dyskutowania o szczepieniach i polityce. By rozmawiać ze sobą o tym, co jest wartością. O nadziejach i marzeniach, jakie nosimy w sercach. By również usłyszeć tę prawdę, że dla Boga każdy z nas jest najważniejszy” – mówił na scenie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego bp Krzysztof Włodarczyk.

Ordynariusz diecezji bydgoskiej wraz z prezydentem miasta i wiceprzewodniczącą rady, złożyli mieszkańcom Bydgoszczy oraz gościom doroczne życzenia świąteczne. Fragment Ewangelii odczytał proboszcz parafii katedralnej ks. prałat Stanisław Kotowski.

DEON.PL POLECA
Bp Włodarczyk o nadchodzących świętach

– Wysłuchaliśmy słów, które opowiadają nam o przyjściu Boga do człowieka w ludzkiej naturze. W dobie Internetu, lotów na Marsa, sztucznej inteligencji, ta prawda brzmi może trochę jak urzekająca baśń. Jednak w każdą niedzielę kilka miliardów ludzi wyznaje zgodnie wiarę, że Bóg „za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się Człowiekiem” – dodał bp Krzysztof Włodarczyk, nawiązując do wyznania wiary.

Życzył wszystkim zebranym, by każdego dnia doświadczali spotkania z żywym Chrystusem. – By każdy z nas, podchodząc do tej betlejemskiej stajenki, nie zatrzymał się, ale wszedł do środka i spotkał z największą Miłością. Życzę, by Jezus wszedł w nasze bolączki, smutki, a także pomnażał to, co w sercu jest dobrem – dodał bp Włodarczyk. – Składamy sobie różne życzenia. Ważne, by były one szczere, serdeczne i płynące z serca. Jeżeli sami podchodzimy życzliwie do innych, możemy liczyć na szacunek i zrozumienie. Nawet, jeżeli różnimy się w swoich poglądach – powiedział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Życzę w te święta życzliwości, miłości, czułości, chwil dla siebie. Tego, byśmy jak najszybciej wrócili do normalności – dodała wiceprzewodnicząca rady Joanna Czerska-Thomas.

Na zakończenie przedstawiciele ZHP przekazali m.in. prezydentowi Betlejemskie Światło Pokoju.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Natalia Berlik

Świąteczna naklejanka niespodzianka

Na kartach tej książeczki czeka na ciebie wspaniała zabawa. Przyklej nalepki zgodnie z instrukcją, a zobaczysz, jak tajemniczy worek zamienia się w Mikołaja, drewniana łyżka w pierniczek, a lampa w aniołka. Dorysuj...

Skomentuj artykuł

Bp Włodarczyk: zachęcam, aby święta przeżyć w wolności od dyskutowania o szczepieniach i polityce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.