Brat Alois: Młodych bez wyznania jest coraz więcej. To nowy wymiar ekumenizmu

Brat Alois: Młodych bez wyznania jest coraz więcej. To nowy wymiar ekumenizmu
Fot. Ing. Schieder Markus / Depositphotos.com
KAI / mł

Liczba ludzi, którzy nie są związani z żadnym wyznaniem, rośnie. Ale to nie znaczy, że nie interesują się Jezusem - zauważa brat Alois, przeor Wspólnoty z Taizé. 

Współczesny ekumenizm musi się otworzyć na nowy wymiar relacji, już nie tylko między Kościołami, ale również względem młodych, którzy nie są związani z żadnym wyznaniem – powiedział podczas swej wizyty w Watykanie przeor Wspólnoty z Taizé. Zauważył on, że liczba takich ludzi stale rośnie. Jednakże brak silnych związków ze wspólnotą Kościoła nie oznacza, że nie ma w nich duchowych poszukiwań, że nie interesują się Jezusem – dodał brat Alois.

Rozmawiając z Radiem Watykańskim przyznał on zarazem, że poważnym zagrożeniem dla ekumenizmu jest wojna na Ukrainie.

- Dziś w sposób szczególny musimy umocnić wzajemne relacje i zachować więzi ze wszystkimi, którzy chcą pokoju i modlą się o pokój. Musimy być blisko tych, którzy cierpią na skutek wojny na Ukrainie i modlić się razem z nimi. Byłem na Ukrainie w Boże Narodzenie, w Kijowie i we Lwowie. Również wielu innych ludzi odwiedza ten kraj. Trzeba do tego zachęcać. My podczas wojny zachowaliśmy relacje z różnymi Kościołami na Ukrainie. Myślimy, że jest to ważne. Mamy nadzieję, że ta wojna pomoże Kościołom zbliżyć się do siebie nawzajem. I to niekiedy już się dzieje, ale nie w takim wymiarze, jakbyśmy sobie tego życzyli. Mieliśmy nadzieję, że podczas tej wojny chrześcijanie będą razem. Kościoły tymczasem nadal są odseparowane i trzeba odwiedzać różne Kościoły, aby zachować więzy z różnymi tradycjami na Ukrainie – stwierdził brat Alois.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Skomentuj artykuł

Brat Alois: Młodych bez wyznania jest coraz więcej. To nowy wymiar ekumenizmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.