Brat Alois: narasta lęk, potrzeba ufności płynącej z wiary

Brat Alois: narasta lęk, potrzeba ufności płynącej z wiary
Brat Alois (fot. Claude TRUONG-NGOC [CC BY-SA 3.0])
Vaticannews/Krzysztof Bronk/dm

Wśród młodych narasta poczucie lęku. Potrzebują planów na przyszłość, a tymczasem nie mogą jej sobie wyobrazić, nie wiedzą, co ich czeka - mówi przeor Ekumenicznej Wspólnoty z Taizé. Po zakończonym właśnie dorocznym spotkaniu w Turynie, przyznaje, że na młodych pokoleniach silnie ciąży aktualna atmosfera.

Brat Alois w rozmowie z Radiem Watykańskim podkreśla, że pandemia silnie naznaczyła nasze życie.

- Młodzi nie wiedzą, jaka będzie ich przyszłość, cierpią na skutek bezrobocia, często mają problemy z kontynuowaniem studiów czy formacji zawodowej. A przy tym czują w sobie nieodparte pragnienie, by się rozwijać i być razem. W takiej sytuacji - mówi brat Alois. - Bardzo ważne jest, by stawiać czoło tym trudnościom, zachowując w sobie postawę ufności - dodaje.

- Ja i moi bracia w Taizé chcemy, by ten rok rozpoczął się w ufności, którą czerpiemy nie tyle z sytuacji, bo jest ona trudna w kontekście pandemii, wprowadzającej głębokie zmiany do naszego społeczeństwa. My naszą ufność czerpiemy z wiary, że Bóg jest z nami i kocha świat, posłał do nas Chrystusa i pozostaje obecny w świecie - mówił.

DEON.PL POLECA

I dodaje: - Chrystus i Duch Święty są obecni i to daje nam odwagę, jak o tym mówi Papież Franciszek w przesłaniu do braci z Taizé i uczestników spotkania w Turynie. Bo otwierając się na obecność Chrystusa nie odwracamy wzroku od cierpienia ludzi i aktualnych kryzysów, lecz patrzymy na tę rzeczywistość z ufnością. To właśnie w ten sposób chcemy rozpocząć ten nowy rok.

Brat Alois ostrzega, że narastające poczucie lęku może prowadzić do podziałów, również w naszych Kościołach. - Dlatego trzeba dbać o jedność i budować mosty - mówi przeor Wspólnoty z Taizé.

Vaticannews/Krzysztof Bronk/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Brat Alois: narasta lęk, potrzeba ufności płynącej z wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.