Brazylia: kaplica w centrum handlowym

Brazylia: kaplica w centrum handlowym
Brazylia: kaplica w centrum handlowym (źr. fot. shop-invest.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

W Rio de Janeiro w nowo otwartym centrum handlowym "Shopping Via Brasil", w dzielnicy Irajá, wybudowana została także kaplica, w której można się pomodlić, a nawet wziąć udział w Mszy. Kaplica powstała na prośbę miejscowego biskupa.

Według przewidywań ponad milion osób przewijać się będzie przez "Shopping" każdego miesiąca. W "Shoppingu" pracuje 3 tys. osób. "Kościół winien się troszczyć o ludzi tu pracujących, jak też odwiedzających to miejsce. Kiedy mówi się o duszpasterstwie miejskim, to znaczy, że winniśmy być obecni w różnych miejscach tworzących miasto; wśród nich w dzielnicach nędzy, fabrykach, szkołach, a także w centrach handlowych" - podkreślił abp Tempesta.

Posługę w kaplicy podjęli misjonarze ze wspólnoty Shalom. Codziennie sprawowana jest Msza, jest także adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa różańcowa, jak również można skorzystać z porady duchowej.

Odpowiedzialny za wspólnotę Shalom zauważa, że w "Shoppingu" dużo czasu spędzają przede wszystkim młodzi ludzie, dlatego też dobrze jest, że mogą w tym miejscu spotkać się z Jezusem - Tym, który stanowi podstawę ich życia i może ich ukierunkować do prawdziwego szczęścia.

"Tutaj będziemy mogli codziennie ukazywać tysiącom ludzi piękno Kościoła - tajemnicę Chrystusa. To Kościół żywy jest obecny w «Shoppingu». Będziemy ewangelizować dynamicznie i odważnie. Będziemy tutaj każdego dnia, od otwarcia aż do zamknięcia centrum" - zaznaczył Roneide Santos, przełożony wspólnoty Shalom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Brazylia: kaplica w centrum handlowym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.