Bruksela: Kolędnicy odwiedzili Parlament Europejski. Przekazali parlamentarzystom apel

Bruksela: Kolędnicy odwiedzili Parlament Europejski. Przekazali parlamentarzystom apel
(fot. shutterstock.com)
KAI / kw

Już po raz 10. Kolędnicy Misyjni odwiedzili Parlament Europejski. 20-osobowa grupa kolędników z Niemiec, Austrii, Węgier, Rumunii, Włoch i Belgii apelowała 9 stycznia w Brukseli o większe zaangażowanie Parlamentu Europejskiego w walkę z "wyzyskiwaniem pracy dzieci.

"Domagamy się, aby ochrona przed wyzyskiem pracy dzieci stała się kryterium w stosunkach politycznych i społecznych", mówili kolędnicy. Podkreślili, że praca dzieci ma "złe skutki", gdyż te dzieci nie mogą chodzić do szkoły, nie mogą się bawić.

Hasłem tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych było: "Nieść błogosławieństwo, być błogosławieństwem: wspólnie przeciwko pracy dzieci - w Indiach i na całym świecie!".

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Rainer Wieland powiedział, że Europarlament jest "pionierem" w kwestii pracy dzieci. Nie chodzi tu tylko o żądania polityczne, ale także o decyzje każdego obywatela w życiu codziennym, np. przy zakupach.

DEON.PL POLECA

Gospodarz spotkania wyraził zadowolenie, że z każdym rokiem Parlament odwiedza coraz więcej kolędników z różnych krajów. Na drzwiach wejściowych do Sali Protokolarnej goście napisali kredą "20*C+M+B+18", a więc formuję błogosławieństwa "Christus mansionem benedicat" (Niech Chrystus błogosławi ten dom) wraz z oznaczeniem roku. W tej Sali przyjmowani są zazwyczaj najwyżsi rangą goście państwowi.

Przed wizytą w Parlamencie Europejskim Kolędnicy Misyjni odwiedzili także siedzibę Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

Odbywająca się rokrocznie w okresie Bożego Narodzenia i Trzech Króli akcja kolędników misyjnych jest największą na świecie akcją solidarności dzieci z dziećmi. Np. w 2017 r. tylko niemieccy kolędnicy misyjni zebrali 46,8 mln euro na pomoc swoim rówieśnikom w ubogich krajach. Ogółem od początku istnienia tej inicjatywy zebrano ponad miliard euro na realizację ok. 72 tys. projektów w Afryce, Ameryce Łacińskiej, Azji, Oceanii oraz Europie Wschodniej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bruksela: Kolędnicy odwiedzili Parlament Europejski. Przekazali parlamentarzystom apel
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.