Buddyści liczą na kontynuację dialogu

Buddyści liczą na kontynuację dialogu
(fot. PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ)
PAP / mh

Liczymy, że nowy papież Franciszek będzie kontynuował dialog międzyreligijny i linię Jana Pawła II - powiedziała PAP wicesekretarz Polskiej Unii Buddyjskiej Daria Popłonyk.

Dodała, że buddyści obserwują wybór papieża, gdyż interesują się, w jakim kierunku pójdzie współpraca i rozwój dialogu międzyreligijnego.
"W tej chwili jest przedwcześnie, by prognozować, jak te sprawy się potoczą. Biorąc pod uwagę informacje co do osobowości papieża, że jest skromny, otwarty na ludzi ubogich, z jakichś względów wykluczonych, można z pewnością powiedzieć, że w tych kwestiach będziemy podejmowali współpracę" - podkreśliła Popłonyk.
Dodała, że buddyści liczą nie tylko na kontynuację dialogu międzyreligijnego, ale na jego rozwój. "Mamy nadzieję, że nowy papież pójdzie linią Jana Pawła II, a nawet wejdzie na wyższy poziom" - powiedziała.
Zdaniem Popłonyk nie jest dużym zaskoczeniem, że nowy papież pochodzi z Ameryki Południowej. "Od jakiegoś czasu mówiło się, że papież powinien być spoza Europy" - dodała.
Jorge Mario Bergoglio, który przybrał imię Franciszek, jest pierwszym w dziejach Kościoła papieżem z Ameryki Południowej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Buddyści liczą na kontynuację dialogu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.