Caritas: 165 ton żywności trafi do najuboższych

Caritas: 165 ton żywności trafi do najuboższych
Caritas Polska

165 ton i 150 kg żywności trafi przed świętami do 48 tys. 772 osób - rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do 291 placówek prowadzonych przez diecezjalne Caritas. W zbiórkę zaangażowanych było 8 tysięcy 642 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce.

Mąka, cukier, makaron, ryż,  płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, herbata i słodycze: batony, czekolady, herbatniki, orzechy i bakalie, a nawet mak do ciast - to produkty, które znalazły się w koszach wystawionych w 1103 sklepach w całej Polsce. W zbiórkę zaangażowanych było ponad 8,6 tysiąca wolontariuszy Caritas, którzy zbierali żywność, by przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

I Ogólnopolska Zbiórka Żywności trwała dwa dni - 9 i 10 grudnia br.  Wolontariusze stawili się w 304 sklepach sieci Biedronka, 92 POLOmarketach, 62 placówkach Społem oraz sklepach sieci Carrefour, Auchan, Lewiatan, Delikatesów Piotr i Paweł,  Netto, Stokrotka, ABC, EKO, Zielony Market, Kaufland, As Market, Real, E. Leclerc, Tesco, Zatoka, Grosz, Sieć 34, PHU Agma BIS, Mini Delikatesów, Polo Economy; w Delikatesach Bomi Orunia, Delima Rumia, Alma, w Centrum Handlowym Osowe/Real, Intermarche, Supermarket Sawczak, w Galerii Przymorze,  Ambrozja, Chata Polska, Edi Market, GS Samopomoc, Jedynka, Paleo, Market Eklerek, Selgros Cash and Carry, Simply, Topaz w sklepie Marcin,  w sklepie Mariol w Centrum Handlowym Wzgórze Real, oraz w wielu sklepach prywatnych.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały żywność. Cieszymy się, że tak wielu ludzi dobrej woli może dziś powiedzieć "Tak, POMAGAM!", wspierając placówki i osoby objęte pomocą Caritas w całej Polsce. Dzięki Państwu i wolontariuszom oraz dobrej woli kierownictw sklepów, które zgodziły się na przeprowadzenie zbiórki, ponad 165 ton żywności trafi przed świętami do potrzebujących. Pracownicy PZC rozdadzą paczki żywnościowe i przygotują Wigilie dla bezdomnych i innych potrzebujących. Cieszymy się z wyniku akcji, zarówno z ilości pozyskanych artykułów, jak i z imponującej liczby wolontariuszy, którzy pomagali przy zbiórce - powiedział zastępca dyrektora Caritas Polska ks. Marcin Brzeziński.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas: 165 ton żywności trafi do najuboższych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.