Charlie Gard przed śmiercią został ochrzczony i przyjął medalik św. Judy Tadeusza

Charlie Gard przed śmiercią został ochrzczony i przyjął medalik św. Judy Tadeusza
(fot. shutterstock.com / 1lramsey / instagram.com)
cruxmow.com / PAP / instagram.com / pk

Charlie Gard, który walczył o życie w jednym z londyńskich szpitali został przed śmiercią ochrzczony i przyjął cudowny medalik św. Judy Tadeusza.

Zdjęcie małej dłoni Charliego, trzymającej zaciśnięty medalik, w wiralowym tempie obiegło Internet. Informację o przyjęciu chrztu i medalika podał portal cruxnow.com.

 

RIP beautiful boy #charliegard

Post udostępniony przez Michele (@1lramsey)

DEON.PL POLECA

Św. Juda Tadeusz jest patronem pomagającym w sprawach trudnych i beznadziejnych, a jego medalik słynie z wielu łask. Ten wielki święty jest proszony o wstawiennictwo w sytuacjach, które wydają się być bez wyjścia.

Charlie Gard cierpiał na niezwykle rzadkie schorzenie genetyczne, które powoduje stopniowe niszczenie mózgu i mięśni, a także wielopoziomowe zaburzenia układu odpornościowego, które nie pozwalają na samodzielne funkcjonowanie organizmu bez wyspecjalizowanej opieki medycznej. Dziecko nie było w stanie ruszać rękoma ani nogami, nie widziało, nie słyszało i nie oddychało samodzielnie.

>>>Charlie Gard: historia uprzedzenia

Lekarze ratujący Charliego Garda postanowili odłączyć go od aparatury podtrzymującej życie.

Przed śmiercią rodzice chłopca wygłosili poruszające przemówienie, w którym podziękowali swojemu synkowi za radość, jaką wniósł do ich życia.

Prawo lekarzy do zakończenia uporczywej terapii potwierdziły dwa brytyjskie sądy i Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Sprawa Charliego Garda wzbudziła ogromne emocje na całym świecie. Swoją pomoc oferowali m.in. papież Franciszek i prezydent USA Donald Trump, a zespół szpitala GOSH był zmuszony poprosić o dodatkowe wsparcie policji, ponieważ lekarze i pielęgniarki otrzymywali listy z groźbami śmierci.

>>>Nie żyje 11-miesięczny Charlie Gard

Po czwartkowej decyzji sądu władze szpitala zapewniły, że w sprawie Charliego "zrobiły absolutnie wszystko, co mogły", i wyraziły ubolewanie, że różnica zdań między szpitalem a rodzicami musiała zostać rozstrzygnięta w sądzie.

***

Jeśli straciliście dziecko, skorzystajcie z tych źródeł, szukając pomocy:

Pamiętajmy o modlitwie za Charliego i jego rodziców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
John Powell SJ

Ile razy w swoim życiu zastanawiałeś się, gdzie jest Twoje szczęście?

Gdzie zwykle go szukasz? W akceptacji ze strony ukochanej osoby? W tym, jak wyglądasz? W nowym samochodzie albo remoncie domu? Jeśli naprawdę chcesz odnaleźć...

Skomentuj artykuł

Charlie Gard przed śmiercią został ochrzczony i przyjął medalik św. Judy Tadeusza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.