Chcesz dać świadectwo swojej wiary? Włącz się w akcję #NieWstydzęSięKrzyża

Chcesz dać świadectwo swojej wiary? Włącz się w akcję #NieWstydzęSięKrzyża
Fot. Gael García / unsplash.com
KAI / tk

W czerwcu minie 25 lat od wizyty Jana Pawła II na Podhalu, a także jego ważnych słów o obronie krzyża. Z tej okazji Archidiecezja Krakowska wraz z miastem Zakopane, Powiatem Tatrzańskim oraz województwem małopolskim zaprasza do włączenia się w akcję społeczną #NieWstydzęSięKrzyża.

- Umiłowani Bracia i Siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa – apelował do wiernych zebranych pod Wielką Krokwią 6 czerwca 1997 roku. W 25. rocznicę tej niezwykłej wizyty pod Giewontem, pragniemy pokazać, że słowa Ojca Świętego wciąż są aktualne.

– W Zakopanem padły bardzo mocne słowa, które powinniśmy odczytywać jako zadanie pozostawione dla nas wszystkich przez św. Jana Pawła II. Ta inicjatywa ma pokazać, że to, co powiedział pod Wielką Krokwią papież, cały czas żyje w sercach górali, wiernych Archidiecezji Krakowskiej, ale też wielu osób w Polsce i na całym świecie – tłumaczy ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

Daj świadectwo swojej wiary

Aby włączyć się w akcję #NieWstydzęSięKrzyża wystarczy wydrukować planszę z hasztagiem, która dostępna jest pod tym linkiem, zrobić sobie z nią zdjęcie i przesłać je na adres e-mail: jubileusz@diecezja.pl. Fotografie należy przesłać do 25 maja do godz. 23.59. Z otrzymanych materiałów powstanie mozaika, która pojawi się na ołtarzu podczas Mszy św. rocznicowej pod Wielką Krokwią.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brant Pitre

Życie i śmierć Chrystusa widziane w świetle
Pisma Świętego i żydowskiej tradycji
to najwspanialsza historia miłosna,
jaką kiedykolwiek opowiedziano!

Brant Pitre odkrywa przed czytelnikiem tajemnice najbardziej znanego symbolu wiary chrześcijańskiej, jakim jest...

Skomentuj artykuł

Chcesz dać świadectwo swojej wiary? Włącz się w akcję #NieWstydzęSięKrzyża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.