Chcesz pomóc? Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę organizuje akcję pomocową "List od Mikołaja"

Chcesz pomóc? Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę organizuje akcję pomocową "List od Mikołaja"
Fot. Greg Rosenke / unsplash.com
KAI / tk

Na stronie swiatecznylist.pl można zamówić wyjątkowy, spersonalizowany list od Mikołaja dla dziecka, nastolatka lub nastolatki albo osoby dorosłej. Pięknie zaprojektowany, pełen osobistych szczegółów i ciepłych słów list zostanie dostarczony pod wskazany adres przed Wigilią. Dla adresata lub adresatki może być miłą przedświąteczną niespodzianką, dla podopiecznych FDDS, czyli dzieci pokrzywdzonych różnymi formami przemocy – szansą na szybsze uzyskanie wsparcia psychologicznego, psychiatrycznego i prawnego. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na działania Fundacji.

Akcja „List od Mikołaja” w tym roku odbywa się już po raz dziesiąty. W wielu domach oczekiwanie na ten list jest jedną z przedświątecznych tradycji. 

DEON.PL POLECA
- List od Mikołaja może być doskonałą okazją, żeby wyrazić miłość i troskę wobec ważnych dla nas osób – własnych dzieci, innych dzieci, które mogą się ucieszyć z takiej wspierającej wiadomości, lub osoby dorosłej. Zawsze z dużą starannością przygotowujemy się do tej akcji. Zależy nam na tym, żeby treść listów była wspierająca i ciepła, a ich forma graficzna – jak najpiękniejsza – mówi Monika Kamińska, rzeczniczka prasowa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

Jak zamówić list?

Aby zamówić list, wystarczy: wejść na stronę swiatecznylist.pl, wybrać jeden z czterech szablonów, w zależności od tego, kto będzie adresatem lub adresatką wiadomości, wybrać wersję listu dla malucha, starszaka, rodzeństwa lub nastolatka albo osoby dorosłej, uzupełnić formularz listu o kilka informacji – imię, wiek, ulubione zajęcia lub potrawy adresata (adresatki) itp., przekazać darowiznę na rzecz FDDS (29 zł lub więcej), a na koniec podać adres, pod który ma zostać dostarczony list w pięknej świątecznej kopercie. Listy można zamawiać jeszcze do 13 grudnia. Zostaną one dostarczone pocztą przed Wigilią.

Jak pomaga list?

Tym co odróżnia „List od Mikołaja” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę od innych komercyjnych akcji tego typu jest fakt, że środki przekazane przy okazji zamawiania listu są przeznaczone wyłącznie na cele charytatywne, a dokładnie na działalność Fundacji. Organizacja od 32 lat na różne sposoby wspiera dzieci pokrzywdzone wykorzystywaniem seksualnym i innymi formami przemocy. 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę prowadzi Centra Pomocy Dzieciom, gdzie udziela pomocy psychologicznej, prawnej i terapeutycznej dzieciom i ich niekrzywdzącym opiekunom. Wspiera merytorycznie i finansowo rozwój sieci Centrów Pomocy Dzieciom w całej Polsce. Prowadzi 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży oraz 800 100 100 – telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci. 

W 2022 roku Fundacja przeprowadziła 4 417 konsultacji psychologicznych i indywidualnych sesji terapeutycznych dla dzieci oraz 5 819 konsultacji psychologicznych i indywidualnych sesji terapeutycznych dla opiekunów, odebrała 52 896 połączeń telefonicznych od dzieci i młodzieży poszukujących wsparcia, podjęła 885 interwencji ratujących życie i zdrowie dzieci, organizowała konferencje dotyczące przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, w których uczestniczyło ponad 23 000 osób, zainicjowała wiele petycji i apeli na rzecz ochrony dobra dzieci, które zostały podpisane przez 107 081 osób.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 32 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Zapewnia dzieciom i ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Uczy dorosłych, jak mądrze i skutecznie reagować na przemoc wobec dzieci oraz co robić, gdy podejrzewają, że dziecko jest krzywdzone. Wspiera i angażuje rodziców, by wychowywali dzieci z miłością i szacunkiem. Wpływa na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agnieszka Kozak

Dlaczego przytulanie jest ważne?
Czy łzy są powodem do wstydu?
Co trzeba dać sobie, żeby dawać siebie innym?

Ciągle bierzemy się w garść, ogarniamy siebie, jesteśmy dzielni. Rzadziej mamy do siebie cierpliwość, uważamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chcesz pomóc? Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę organizuje akcję pomocową "List od Mikołaja"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.