Chcieli się rozwieść. Kiedy biskup o tym usłyszał, zrobił coś niesamowitego

Chcieli się rozwieść. Kiedy biskup o tym usłyszał, zrobił coś niesamowitego
(fot. shutterstock.com)
twitter.com / ml

Jak się okazało, ta decyzja skutecznie ocaliła ich małżeństwo. To wspaniała historia o tym, jak wielkie jest Boże miłosierdzie.

Historia miała wydarzyć się kilka lat temu i została przytoczona przez biskupa Edwarda Dajczaka w czasie rekolekcji u poznańskich dominikanów.

Kasia, która uczestniczyła w konferencji głoszonej przez biskupa opowiada, jak zareagował on na wiadomość o tym, że znajome małżeństwo zamierza się rozwieść.

Swoimi wspomnieniami podzieliła się na Twitterze przy okazji kolejnych rekolekcji, które bp Dajczak będzie głosił w Poznaniu od 18 lutego.

"Biskup Dajczak umie w księdza: Kiedyś, gdy jego jedno zaprzyjaźnione małżeństwo oznajmiło mu, że postanowili się rozwieść, nie wiedział, co zrobić. Wieczorem dotarło do niego, że jedyne, może zrobić, to zanieść im Jezusa. Spakował więc Jezusa, postawił im go na stole w kuchni i tak siedzieli do rana. Żadnego rozwodu nie było. Także ten, polecam tego Allegrowicza" - napisała.

W tym roku u poznańskich dominikanów bp Dajczak będzie głosił od 18 do 21 lutego. "Zapraszamy na Wielkopostne Rekolekcje Akademickie "Ochrzczeni Duchem Świętym i Ogniem - już i jeszcze nie", które wygłosi Ks. Biskup Edward Dajczak, Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, przyjaciel ludzi młodych, duszpasterz, organizator Światowych Dni Młodzieży i Przystanku Jezus. Zapraszamy w przyszłą niedzielę, 18 lutego, o godz. 19:00, a następnie od przyszłego poniedziałku do środy, 19-21 lutego, o godz. 20:00" - czytamy na stronie poznan.dominikanie.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Chcieli się rozwieść. Kiedy biskup o tym usłyszał, zrobił coś niesamowitego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.