Chrystus zaprasza do swojej zbawczej sieci

Chrystus zaprasza do swojej zbawczej sieci
(fot. flickr.com/ by J Donohoe)
8 lat temu
KAI/ ad

"Potrzebujemy odwagi dla dawania świadectwa, aby nie stawiać pod korcem światła naszej wiary" - mówił w homilii abp Wacław Depo. 31 stycznia przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu przy Konferencji Episkopatu Polski przewodniczył Mszy św. w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze na rozpoczęcie spotkania Rady.

Mszę św. z metropolita częstochowskim koncelebrowali m. in. bp Adam Lepa z Łodzi, ks. Józef Kloch, rzecznik prasowy KEP oraz dyrektorzy rozgłośni radiowych katolickich z całej Polski, którzy w tych dniach odbywają swoje rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

W homilii abp Depo podkreślił znaczenie nadziei we współczesnym przekazie medialnym. - Nadzieja jest świadectwem zawierzenia Bogu we wszystkim, co nas spotyka. Weryfikuje się ona nie w poszukiwaniu doskonałości własnej indywidualności, ale w byciu dla innych - mówił abp Depo. "Chrystus pragnie, abyśmy byli Nim napełnieni. Byśmy byli ludźmi niosącymi Prawdę i nadzieję dla świata, Kościoła i Ojczyzny".

Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP odniósł się również do najnowszego Orędzia Benedykta XVI na Dzień Środków Społecznego Przekazu. - W portalach społecznościowych i w mediach potrzebujemy uważnego rozeznania. Chodzi z jednej strony o otwartość na dialog, ale potrzebne jest również dawanie świadectwa w wierze, podkreślenie doniosłości religii w debacie publicznej - mówił kaznodzieja.

"Informacja musi stać się komunikacją. Trzeba,abyśmy zechcieli uczynić sieci społecznościowe prawdziwymi bramami prawdy i wiary" - przypomniał słowa Benedykta XVI abp Depo.

Metropolita częstochowski podkreślił, że "same sieci społecznościowe mogą prowadzić do rozminięcia się z Prawdą, z Chrystusem i do utraty wiary". - Ewangelia jest zawsze zaadresowana do wolności człowieka i zaproszeniem człowieka do sieci zbawczej Chrystusa - podkreślił. Wskazał, że "obecność Kościoła w cyberprzestrzeni jest zawsze na zasadach ewangelicznego światła i soli". - Kościół nie może się zgodzić na metody deptania człowieka - podkreślił abp Depo.

Na zakończenie homilii Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP zawierzył wszystkich obecnych Maryi, "aby obdarzała łaską i odwagą wiary."

Po Mszy św. rozpoczną się obrady Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP w kaplicy różańcowej na Jasnej Górze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chrystus zaprasza do swojej zbawczej sieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.