Chrześcijanie w Iraku oczekują Papieża

Chrześcijanie w Iraku oczekują Papieża
(fot. E11World / Foter / CC BY-NC-SA)
KAI / kn

Chrześcijanie w Iraku czekają na przyjazd Papieża - mówi kard. Fernando Filoni, który powrócił właśnie z Bliskiego Wschodu. Przez cały Wielki Tydzień jako papieski wysłannik odwiedzał irackich chrześcijan, w szczególności tych, którzy zostali zmuszeni przez Państwo Islamskie do porzucenia swych domów.

Wczoraj wieczorem był u Franciszka i opowiadał mu o swoich doświadczeniach. Swą podróż nazwał pielgrzymką. "Wydarzenia Wielkiego Tygodnia pozwalały mi bowiem zobaczyć, jak bardzo podobne są cierpienia tych naszych braci do tajemnicy Męki Chrystusa" - mówi kard. Filoni.

"Papież przywiązywał wielką wagę do tego aspektu mojej podróży - powiedział Radiu Watykańskiemu prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. - Interesowały go też oczywiście jej poszczególne etapy. Chciał wiedzieć, co widziałem, czego byłem świadkiem, w jakich sytuacjach się znalazłem. Papież słuchał, pytał, chciał wyrobić sobie opinię na temat faktycznego położenia, w jakim znajdują się tysiące uchodźców, nie tylko chrześcijańskich.

Mogę powiedzieć, że wielkie wrażeniu wywarło na Papieżu heroiczne życie tych ludzi w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy. Tak wiele muszą wycierpieć. Pomyślmy o wszystkich trudnościach i ograniczeniach, o braku przestrzeni życiowej, o tym, że z konieczności dzielą z innymi codzienne życie i wszystko, co jest niezbędne do życia. Pomyślmy o warunkach, w jakich znajdują się dzieci, chorzy, starcy. Ten aspekt humanitarny, obok duchowego, bardzo Papieża interesował".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chrześcijanie w Iraku oczekują Papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.