Cisza, medytacja, Słowo Boże. Salwatorianie zapraszają na „Dni Pustyni” w Krakowie

Cisza, medytacja, Słowo Boże.  Salwatorianie zapraszają na „Dni Pustyni” w Krakowie
Centrum Formacji Duchowej - Salwatorianie, Kraków (Fot. Centrum Formacji Duchowej - Salwatorianie, Kraków/Facebook)
KAI/Facebook/dm

W najbliższą sobotę 16 września rozpoczyna się cykl „Dni Pustyni dla Krakowa”. To nowa propozycja Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Dzień Pustyni ma być czasem zasłuchania w słowo Boże w duchu lectio divina.

Propozycja adresowana jest dla osób spragnionych większej znajomości Biblii i zażyłości ze słowem Bożym na co dzień: świeckich, konsekrowanych i duchownych.

Spotkania będą się odbywały w klimacie pustyni, ciszy i medytacji, w dynamice wielowiekowej tradycji lectio divina. Jednodniowe rekolekcje prowadzić będą salwatorianie z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. Odbywać się będą w pełnym milczeniu od rana do wieczora. Każde z nich kończy się Eucharystią.

Podczas dnia modlitwy można skorzystać z sakramentu pokuty i z indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

DEON.PL POLECA

Premierowe spotkanie nowej propozycji Centrum poprowadzi w sobotę 16 września ks. Krzysztof Wons SDS, dyrektor CFD, rekolekcjonista, kierownik duchowy, wykładowca teologii duchowości. Przebiegać będzie pod hasłem „Wyprowadził Go Duch na pustynię - potrzeba pustyni”.

Drugie spotkanie poświęcone będzie harmonii życia duchowego i codzienności. Skupienie zatytułowane „Marta uwijała się wokół rozmaitych posług” poprowadzi 25 listopada ks. Piotr Stawarz, duszpasterz CFD.

Kolejny dzień pustyni odbędzie się wyjątkowo w piątek 2 lutego 2024 r. i poprowadzi je ks. Krzysztof Wons. Jego temat to „Wybrał nas przed założeniem świata - konsekrowani od dnia chrztu”.

Miesiąc później, 2 marca, spotkanie o rozeznawaniu duchów w stanie pokusy odbędzie się pod kierunkiem ks. Joachima Stencela SDS, duszpasterza CFD, rekolekcjonisty i kierownika duchowego.„Cała Piękna zasłuchana w Słowo - lectio divina z Maryją” to hasło dnia pustyni, który odbędzie się 4 maja, a poprowadzi je ks. Piotr Stawarz.

Ks. Maciej Dalibor SDS, duszpasterz CFD, rekolekcjonista, kierownik duchowy, opiekun projektu „Tak na Serio”, poprowadzi dzień pustyni poświęcony Abrahamowi. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Wyjdź... i zacznij od nowa” 14 września przyszłego roku.

„Mój przyjaciel zasnął” to lectio divina z Łazarzem, skupienie zaplanowane na 2 listopada i prowadzone przez ks. Jacka Nowaka SDS, rekolekcjonistę i kierownika duchowego. Rok 2024 zakończy się dniem pustyni poświęconym św. Bratu Albertowi. Pod hasłem „Uniżył samego siebie” poprowadzi je 21 grudnia ks. J. Nowak.

Dni Pustyni dla Krakowa odbywać się będą w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów przy ul. św. Jacka 16.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie cfd.sds.pl.

KAI/Facebook/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Cisza, medytacja, Słowo Boże. Salwatorianie zapraszają na „Dni Pustyni” w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.