Potrzebujesz cudu? Odmawiaj nowennę do ojca Pio [Modlitwa na dzień 1]

Potrzebujesz cudu? Odmawiaj nowennę do ojca Pio [Modlitwa na dzień 1]
Św. ojciec Pio podczas sprawowania mszy. Źródło: Wikipedia.org

Święty ojciec Pio to niezwykły zakonnik, kapucyn i stygmatyk, za którego wstawiennictwem dzieją się cuda. Jego święto w Kościele obchodzimy w dniu jego śmierci - 23 września. Na dziewięć dni przed tą uroczystością wierni, którzy potrzebują w życiu cudu, odmawiają nowennę do świętego. Oto tekst na pierwszy dzień nowenny do ojca Pio.

Nowenna jest krótka i konkretna. By ją odmówić, wystarczy wypowiedzieć kilka zdań przygotowanych na każdy dzień, a potem odmówić trzy proste modlitwy: "Ojcze nasz...", "Zdrowaś Mario" i "Chwała Ojcu...".  

Modlitwa na pierwszy dzień nowenny do ojca Pio

Święty Ojcze Pio, z przekonaniem uczyłeś, że Opatrzność Boża mieszając radość ze łzami w życiu ludzi i całych narodów prowadzi do osiągnięcia ostatecznego celu, że za widoczną ręką człowieka jest zawsze ukryta ręka Boga, wstawiaj się za mną, abym w mojej trudnej sprawie (wypowiedz swoją intencję) …, którą przedstawiam Bogu, przyjął z wiarą Jego wolę.

Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Tekst nowenny pochodzi z książki "Cuda świętego Ojca Pio. Świadectwa, podziękowania, wskazania i modlitwy" wydanej przez Wydawnictwo WAM

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Święty, który ciągle jest z nami

Ojciec Pio z Pietrelciny to stygmatyk, którego relikwie pozostają nienaruszone, mimo że od jego śmierci minęło prawie pięćdziesiąt lat. Podobnie jak dawniej zadziwiał otoczenie swoją wiarą, tak dziś budzi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Potrzebujesz cudu? Odmawiaj nowennę do ojca Pio [Modlitwa na dzień 1]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.