Figura Ojca Pio na dnie morza! Obejrzyj te fascynujące zdjęcia

Figura Ojca Pio na dnie morza! Obejrzyj te fascynujące zdjęcia
Figura Ojca Pio umieszczona na dnie Adriatyku (fot. Saverio Serlenga / YouTube.com)
pl.aleteia.org / tk

Na dnie Adriatyku u wybrzeży włoskich wysp Tremiti umieszczono posąg św. Ojca Pio. Mimo że figurę z bliską mogą obejrzeć jedynie nurkowie, w internecie jest wiele zdjęć przestawiających to niezwykłe dzieło.

Figura Ojca Pio na dnie morza

Zdjęcia figury Ojca Pio na dnie morza opublikowane zostały m.in. na kolumbijskim profilu na Facebooku, który poświęcony jest świętemu z Pietrelciny.

"Czy wiedziałeś? Na dnie morza znajduje się pomnik ojca Pio… Umiejscowienie posągu u wybrzeży wyspy Tremiti może być wezwaniem do wiary. Przypomnieniem, że pośród wzburzonych wód można świecić przezroczystym światłem. To dar od Boga.

DEON.PL POLECA

Ojciec Pio z posągu ma rozłożone ramiona. Od razu przywodzi to na myśl krzyż. I przypomina o pokorze i prostocie zakonnika. W kontemplacyjnej samotności, z otwartymi ramionami, udziela otaczającemu środowisku atmosferę świętości, pokoju, miłości i miłosierdzia, które były filarami jego duchowości. Święty ojcze Pio, módl się za nami!" – piszą autorzy postu.

Posąg Ojca Pio możemy obejrzeć także na licznych filmach opublikowanych na YouTube.

Twórca figury nazwał ją "cudem otchłani"

Figura została umieszczona 3 października 1998 roku na głębokości 14 metrów. Za jej stworzenie odpowiada rzeźbiarz Mimmo Norcia, który brał także udział w skomplikowanej misji zainstalowania pomnika na dnie Adriatyku.

Artysta przyznawał w wywiadach, że Ojciec Pio jest dla niego bardzo ważnym świętym i od dawna marzył o tym, aby stworzyć figurę, którą nazwał "cudem otchłani". "Swym pomnikiem Norcia nawiązuje do rzeźb podwodnych na całym świecie. Tradycja sięga czasów starożytnej Grecji, kiedy to posągi bogów miały chronić żeglarzy" – czytamy na portalu pl.aleteia.org.

Źródło: pl.aleteia.org / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Święty, który ciągle jest z nami

Ojciec Pio z Pietrelciny to stygmatyk, którego relikwie pozostają nienaruszone, mimo że od jego śmierci minęło prawie pięćdziesiąt lat. Podobnie jak dawniej zadziwiał otoczenie swoją wiarą, tak dziś budzi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Figura Ojca Pio na dnie morza! Obejrzyj te fascynujące zdjęcia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.