Czwarta grupa polskich biskupów rozpoczęła wizytę ad limina

Czwarta grupa polskich biskupów rozpoczęła wizytę ad limina
(Fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0)
PAP/dm

W czwartej grupie znaleźli się biskupi reprezentujący archidiecezję krakowską z diecezjami bielsko-żywiecką, kielecką i tarnowską; oraz archidiecezję katowicką z diecezjami gliwicką i opolską. Do Watykanu udali się m.in. abp Jędraszewski, abp Skworc, bp Jan Kopiec z diecezji gliwickiej, bp Andrzej Czaja z diecezji opolskiej, bp tarnowski Andrzej Jeż.

Biskupi uczestniczą w wizycie ad limina w czterech grupach podzielonych według prowincji kościelnych. Każda grupa przebywała w Rzymie przez tydzień. Obecnie w Watykanie przebywa czwarta grupa biskupów.

Wizyta czwartej grupy polskich biskupów ad limina Apostolorum w Watykanie rozpoczęła się dziś od mszy pod przewodnictwem metropolity katowickiego abpa Wiktora Skworca przy grobie św. Piotra Apostoła w Bazylice Watykańskiej.

Na wizytę ad limina udają się biskupi diecezjalni i biskupi pomocniczy, nie biorą natomiast w niej udziału biskupi seniorzy.

Koordynatorem wizyty polskich biskupów na miejscu został ks. Adam Sycz, rektor Instytutu Polskiego w Rzymie.

Tradycyjna wizyta ad limina czterech grup polskich biskupów potrwa do końca października. Na jej zakończenie biskupi spotkają się z papieżem Franciszkiem.

KAI/PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Czwarta grupa polskich biskupów rozpoczęła wizytę ad limina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.