Czy Franciszek zrezygnuje? Papież zabrał głos w tej sprawie

Czy Franciszek zrezygnuje? Papież zabrał głos w tej sprawie
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI / kb

Papież Franciszek odrzucił spekulacje mediów na temat możliwej rychłej rezygnacji z urzędu. Taką informację podało jednogłośnie kilku brazylijskich biskupów, którzy w tych dniach gościli u Franciszka w ramach wizyty ad limina apostolorum.

Zapytany o swój stan zdrowia, Papież odpowiedział, że pomimo pewnych problemów rezygnacja „nie przychodzi mu na myśl”. „Chcę wypełniać moją misję tak długo, jak Bóg na to pozwoli” – cytował słowa Ojca Świętego powiedział arcybiskup Porto Velho, Roque Paloschi.

Abdykacja papieża Franciszka jest możliwa?

Lucio Nicoletto, administrator apostolski diecezji Roraima, potwierdził wrażenie, że Franciszek w żadnym wypadku nie myśli o przejściu na emeryturę.

Siła papieża daje moc wielu ludziom - powiedział portalowi Vatican News. „Czasami nawet czujemy się zawstydzeni, że stoimy tam i narzekamy na bardzo wiele rzeczy, a potem patrzymy na Papieża z całą jego żywotnością” – stwierdził brazylijski hierarcha.

Z powodu trwających problemów Franciszka z kolanami, wielu dziennikarzy i watykańskich ekspertów spekulowało ostatnio, że 85-latni papież może szykować się do rychłej rezygnacji. Niedawne odwołanie podróży do Afryki, zaplanowanej na początek lipca, stało się kolejnym bodźcem dla tych pogłosek.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Czy Franciszek zrezygnuje? Papież zabrał głos w tej sprawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.