Delegacja Światowej Rady Kościołów odwiedziła Ukrainę

Delegacja Światowej Rady Kościołów odwiedziła Ukrainę
Fot. PAP/Vladyslav Karpovych
KAI / tk

Delegacja Światowej Rady Kościołów odwiedziła Ukrainę. Celem podróży było wyrażenie solidarności Kościołów chrześcijańskich z mieszkańcami tego kraju, a także zapewnienie udziału Kościołów z Ukrainy w zbliżającym się zgromadzeniu generalnym ŚRK w Karlsruhe.

W dniach 1-5 sierpnia delegacja pod przewodnictwem sekretarza generalnego ŚRK ks. Ioana Saucy spotkała się z Ukraińską Radą Kościołów i Organizacji Religijnych, skupiającą przedstawicieli chrześcijan, żydów i muzułmanów, a także ze zwierzchnikami Prawosławnego Kościoła Ukrainy metropolitą Epifaniuszem oraz Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego (Patriarchatu Moskiewskiego) metropolitą Onufrym. Odbyły się także rozmowy z reprezentantami instytucji państwowych.

DEON.PL POLECA
Podsumowując wizytę ks. Sauca podkreślił znaczenie obecności ukraińskich Kościołów na zgromadzeniu w Karlsruhe w dniach 31 sierpnia - 8 września, które będzie okazją dla narodu ukraińskiego, by zwrócić się do światowej wspólnoty Kościołów oraz do wspólnej modlitwy o zakończenie trwającej od lutego wojny oraz przywrócenie sprawiedliwego pokoju na Ukrainie.

Podczas wizyty ks. Saucy towarzyszyli: ks. Odair Pedroso Mateus, zastępca sekretarza generalnego ŚRK i dyrektor Komisji „Wiara i Ustrój” oraz Ivars Kupcis z biura prasowego ŚRK.

W czerwcu Centralny Komitet ŚRK wydał oświadczenie, w którym skrytykował nielegalną inwazję Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę i zapewnił o solidarności chrześcijan z ludźmi cierpiącymi na Ukrainie.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Jeden procent oddany Bogu zmieni twoje życie

Książka, którą trzymasz w ręku, jest wynikiem duchowego eksperymentu. Mówię o prostej, skutecznej modlitwie – takiej, która nie musi zajmować dużo czasu, a w ostatecznym rozrachunku pomoże ci...

Skomentuj artykuł

Delegacja Światowej Rady Kościołów odwiedziła Ukrainę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.