Diecezja radomska: ponad 600 osób uczestniczy w rekolekcjach oazowych

Diecezja radomska: ponad 600 osób uczestniczy w rekolekcjach oazowych
Fot. Helena Lopes / unsplash.com
KAI / tk

Ponad 600 osób uczestniczy w rekolekcjach organizowanych przez Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej. M.in. bp Piotr Turzyński prowadzi rekolekcje dla małżeństw w Wilnie, 70 osób uczestniczy w oazie drugiego stopnia w Bystrej Podhalańskiej, a w piątek młodzież oazową w Sandomierzu odwiedził bp Marek Solarczyk.

Małgorzata i Robert Telusowie prowadzą po raz szósty rekolekcje Domowego Kościoła w Wilnie. Uczestniczy w nich 10 rodzin z diecezji radomskiej, oraz Z Zamościa, Łomży, Rzymu i Wilna. - Rekolekcje to czas formacji małżeństw. To czas ładowania akumulatorów. To czas poświęcony cementowaniu relacji małżeńskich. Bardzo lubimy uczestniczyć w rekolekcjach, bo zbliżamy się do siebie i do Boga – powiedział poseł Robert Telus.

Bp Piotr Turzyński stwierdził, że we współczesnym świecie istnieje ogromna potrzeba formacji małżeństwa i rodzin. - Taką propozycję daje Ruch Światło-Życie. Prowadząc rekolekcje pierwszego stopnia Domowego Kościoła w Wilnie, duży nacisk kładziemy na dialog małżeński – powiedział duchowny.

48 osób bierze udział w Oazie Nowej Drogi drugiego stopnia w Solcu nad Wisłą. Moderatorami są Julia Brendel i ks. Paweł Łęcki. - Chcemy pokazać troskę relacji z bliskim, a szczególnie z rodzicami, dlatego, że nasi uczestnicy są głównie po klasie siódmej szkoły podstawowej. To trudny czas i dla nich i dla rodziców – zaznaczył ks. Łęcki.

DEON.PL POLECA

W rekolekcjach po raz pierwszy uczestnicy Łucja Karpińska. - Jestem tu, bo chcę pogłębić wiarę oraz poznać przyjaciół. Moim ulubionym punktem dnia są modlitwy wieczorne. To czas podsumowania każdego dnia – powiedziała oazowiczka.

Prawie 70 osób uczestniczy w Oazie Nowego Życia drugiego stopnia w Bystrej Podhalańskiej. S. Małgorzata Kobylarz, moderatorka diecezjalna Ruchu Światło-Życie mówi, że oaza jest czasem odkrywania Boga w człowieku i przyrodzie. - Skupiamy się na tym, aby mocą Chrystusa, stać się ludźmi pełni wolnymi. Dbamy również o to, aby budować relacje z Bogiem w czasie adoracji, Eucharystii, czy dawania świadectwa. Wszystko po to, aby umacniać w wierze innych ludzi - powiedziała s. Kobylarz.

Julia Dolot z parafii św. Bartłomieja w Brzózie. - Im głębiej wchodzimy w tajemnicę wiary, tym lepiej się modlę. Modlimy się również śpiewem – powiedziała Julia z Brzózy.

Ruch Światło-Życie przygotował 14 turnusów dla dzieci i młodzieży oraz 5 turnusów dla gałęzi rodzinnej. Dla dzieci po IV i V klasie przygotowano ponad 100 miejsc na rekolekcje, które odbędą się w Baryczy i Kałkowie. Dla oazowiczów po VI i VII klasie - 200 miejsc w Kałkowie i Solcu nad Wisłą. Najwięcej, bo ponad 300 miejsc, na Oazę Nowego Życia od stopnia I do III, przygotowano w Dąbrówce, Kałkowie, Sandomierzu oraz w nowym miejscu dla diecezjalnej oazy, w Bystrej Podhalańskiej.

Rekolekcje trzeciego stopnia dla rodzin odbywają się w Wadowicach, II stopnia w Gdyni, a I stopnia w Wilnie.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Diecezja radomska: ponad 600 osób uczestniczy w rekolekcjach oazowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.