Dominikanin: jeśli dziś nie uznamy swoich grzechów, to jutro nie będziemy mieli co jeść

Dominikanin: jeśli dziś nie uznamy swoich grzechów, to jutro nie będziemy mieli co jeść
(fot. facebook.com/Dominikanie.Gdansk/)
2 lata temu
facebook.com / kk

"Chciałbym, aby szturm owiec zadziałał, bo jeśli nie, to Duch przyjdzie inną drogą, która będzie zdecydowanie bardziej bolesna" - pisze o. Paweł Koniarek OP.

W poruszającym wpisie na Facebooku o. Paweł Koniarek OP odnosi się do sytuacji Kościoła i wyraża uczucia towarzyszące wielu katolikom.
"Chłonę całym sobą metaforę ciała (...). Dziś właśnie w pawłowej eklezjologii chcę szukać pocieszenia i nadziei. (...). Bo kiedy jakaś część ciała niedomaga, to jeśli to możliwe, inne organy pracują więcej, aby odciążyć słabnących kolegów" - pisze dominikanin.
Zestawia sytuację chrześcijaństwa na zachodzie z męczeńskim chrześcijaństwem wschodu. "Być może rekordowa ilość współczesnych męczenników, hektolitry krwi, rokują na szczęśliwą transfuzję Pacjenta na Starym Kontynencie. A prześladowania za wiarę TAM, są szczepionką na TU mieszkających i zapatrzonych w siebie (Europejskich i Polskich) faryzeuszów" - zastanawia się duszpasterz i dodaje, że "jeśli dziś wirus i złośliwe choroby trawią wyraźnie pasterzy Kościoła, to Boży Duch obficiej wylewa się na tych, którzy stoją po drugiej stronie ołtarza". Jednocześnie apeluje do świeckich o to, by pamiętali, że "nie tylko biskupi i księża są Kościołem".
"Woda chrzcielna tak samo dotknęła wszystkich. Skoro więc nasze przepowiadanie stało się w znacznym stopniu "sztandarem zgorszenia", to otwierajcie się proszę na wichurę Ducha, który będzie chciał wykorzystać Wasze proporce, dla naszego opamiętania. Jeśli pasterze błądzą i nie potrafią zaopiekować się owczarnią, to beczcie coraz wyraźniej, może gryźcie nawet i tupcie, domagając się interwencji Wielkiego Pasterza Owiec. Chciałbym, aby szturm owiec zadziałał, bo jeśli nie, to Duch przyjdzie inną drogą, która będzie zdecydowanie bardziej bolesna" - nawołuje.
"Jeśli dziś się nie opamiętamy, to nawrócenie dla Polskiego Kościoła przyjdzie przez... finanse...!! Jeśli dziś nie uznamy swoich grzechów i nad nimi nie zapłaczemy, to jutro nie będziemy mieli co jeść. A i wyjście na ulicę w sutannie, czy habicie będzie niebezpieczne" - przestrzega dominikanin. Całość wpisu poniżej:

Jestem Paweł. Choć podobno Janina z Antonim - ukochani Rodzice - przed moim chrztem brali też pod uwagę "Piotra". Od...

Opublikowany przez Paweł Koniarek Piątek, 15 marca 2019
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paweł Krupa OP
17,94 zł
29,90 zł

Bóg i człowiek na ławie oskarżonych

Żył między nami, ale pewnego dnia zniknął w tajemniczych okolicznościach. Zostawił jednak obietnicę, która wielu napawa lękiem. Kiedy znów się pojawi, nastąpi koniec tego świata…

Sąd Ostateczny właśnie się...

Skomentuj artykuł

Dominikanin: jeśli dziś nie uznamy swoich grzechów, to jutro nie będziemy mieli co jeść
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.