Donald Turbitt: Bóg nas zawsze przyjmuje

Donald Turbitt: Bóg nas zawsze przyjmuje
(fot. MezczyzniSwJozefa / youtube.com)
KAI / pk

O Bogu jako Ojcu, z którym życie w bliskiej relacji daje nam wieczną młodość, mówili w czwartek wieczorem o. Gino Henriques z Singapuru i Donald Turbitt z USA. W Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji ICE 2016 rozpoczęły się spotkania z cyklu "Credo", przybliżające najważniejsze prawdy wiary.

W czwartek przed południem zakończyły się rekolekcje przygotowujące uczestników Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji do podjęcia misji na ulicach i placach Krakowa. Na pięciu scenach w centrum miasta oraz w namiocie przy ul. Piastowskiej trwa ewangelizacja. Uczestnicy ICE 2016 poza głoszeniem kerygmatu i dawaniem świadectwa zapraszali mieszkańców i turystów na cykl wieczornych spotkań z cyklu "Credo", które przez kolejne dni o godz. 20.00 będą odbywały się w namiocie przy ul. Piastowskiej.

Z Symbolu wiary organizatorzy wybrali pięć najważniejszych prawd wiary: wierzę w Boga, wierzę w Jezusa Chrystusa, wierzę w Ducha Świętego, wierzę w Kościół, wierzę w życie wieczne. Mówcami pierwszego spotkania z cyklu Credo byli o. Gino Henriques z Singapuru i Donald Turbitt z USA.

O. Henriques mówił, że Jezus nauczył każdego z nas zwracać się do Boga - "Ojcze". Przez chrzest każdy wierzący zanurzony jest w Jezusie, dlatego Jego Ojca może traktować jako swojego Ojca.

DEON.PL POLECA

- Za każdym razem, kiedy Duch Święty uzdalnia cię do powiedzenia do Boga "Ojcze", także Jezus mówi z tobą do Ojca "Abba" - zaznaczał o. Henriques. - Coraz głębiej będziesz mógł mówić do Boga "Ojcze", jeśli będziesz pamiętał, że robisz to razem z Jezusem w mocy Ducha Świętego - dodawał ewangelizator z Singapuru.

O. Henriques, nawiązując do kampanii promocyjnej Małopolski, której twarzą jest o. Leon Knabit a hasłem "Młodość to stan ducha" zawrócił uwagę, że Bóg był przed czasem, dlatego nigdy się nie starzeje - zawsze jest młody. - Jeśli Bóg jest twoim Ojcem, to twoje serce nigdy się nie zestarzeje. Czy chcesz być młody? To bądź jak twój Ojciec, który jest w niebie - zachęcał zebranych w namiocie ICE 2016.

Donald Turbitt zwrócił uwagę, że Bóg przedstawia się jako Ojciec. Jezus nazywa Go "Abba", po polsku - "Tata". - To jest bardzo blisko relacja. Relacja z tatusiem, który daje nam wszystko. Wielu z nas nie ma doskonałych ojców. A my widzimy Boga na podobieństwo naszych ojców. Ale nawet jeśli masz najlepszego ojca na świecie, to on ani trochę nie jest bliski doskonałości Boga Ojca - podkreślał Turbitt. Dodał też, że choć to niepoprawna teologicznie myśl, to Bóg myśli też o sobie jako o dziadku. Ta rzeczywistość jest bliska Amerykaninowi, bo sam mam 13 wnuków i jednego prawnuka. - Dziadek chce kochać swoje wnuki - to jest jego robota. Ojciec musi dyscyplinować swoje dzieci, ale dziadek jest bardziej pobłażliwy. Ja dam moim wnukom wszystko poza tym, co może im zaszkodzić - mówił Turbitt.

Ewangelizator stwierdził, że największym darem Boga dla człowieka jest wybaczenie i pojednanie. - Bóg nas zawsze przyjmuje. Niezależnie od tego ile masz lat, usiądź na jego kolanach. On teraz patrzy na Ciebie z miłością - zachęcał.

Jedna z uczestniczek spotkania zapytała Turbitta jak pogłębiać swoją relację z Bogiem Ojcem. - To jest tak samo, jak z relacją z chłopakiem. Musimy ciągle ją ożywiać. Jeśli spędzasz czas modląc się spontanicznie, stwarzasz okazję, aby On mówił do ciebie, to ta relacja będzie się pogłębiała - odpowiadał Turbitt. - Potrzebny jest czas i uczucie - podsumował bp Grzegorz Ryś.

Piątkowe spotkanie z cyklu "Credo" poświęcone prawdzie "wierzę w Jezusa Chrystusa" poprowadzą z bp. Grzegorzem Rysiem Alan Wright z USA i Albert Galea z Irlandii. Od godz. 20.00 spotkanie będzie można usłyszeć na żywo w Radiu Profeto (www.radioprofeto.pl), które transmituje wszystkie wydarzenia w ramach Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji ICE 2016.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Donald Turbitt: Bóg nas zawsze przyjmuje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.