Drugi Międzynarodowy Tydzień Małżeństw

Drugi Międzynarodowy Tydzień Małżeństw
(fot. shutterstock.com)
KAI / psd

W Gdańsku zainaugurowano Tydzień Małżeństw - cykl spotkań, konferencji i warsztatów, które mają uświadomić małżonkom jak wielką wartością jest robienie czegoś wspólnie i dla siebie nawzajem. To również okazja do rozmowy o kłopotach polskich małżeństw, barierach i trudnościach, jakie muszą pokonać.

Gościem gdańskiego Tygodnia Małżeństw jest Richard Kane - założyciel kampanii "Marriage Week International", który w 1997 roku zorganizował pierwszy "Marriage week". Na grunt polski pomysł ten przeniósł gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

DEON.PL POLECA
O wielkiej roli tego wydarzenia mówi senator Antoni Szymański, zastępca przewodniczącego Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP. - Rodzina i małżeństwo to wielka wartość i musimy o nią dbać - zaznacza.

- Gdańsk może poszczycić się tym, że stopniowo wzrasta u nas liczba małżeństw - mówi zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Kowalczuk.

Warsztaty i wykłady dotyczą reguł związanych z funkcjonowaniem małżeństwa oraz narzędzi służących budowaniu trwałej i dającej satysfakcję relacji małżeńskiej. Wiele jest informacji na temat komunikacji, różnic osobowości w małżeństwie a także tego, o czym warto porozmawiać przed ślubem.

Atrakcyjna jest oferta dla małżeństw chcących ten czas spędzić aktywnie. Są warsztaty sportowe, taneczne, zumba, nordic walking, speed badminton, tango czy spacery. A także warsztaty kulinarne i hit Tygodnia: dorsz po małżeńsku.

Promocyjne bilety dla małżonków, np. po okazaniu zdjęcia ślubnego przygotował Teatr Szekspirowski. Gdański Archipelag Kultury na czas spektakli zajmie się dziećmi.

Na osoby dbające o wartości duchowe organizatorzy przygotowali możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, specjalne modlitwy w intencji małżonków, nauki i wykłady dla osób wierzących z kościołów różnych wyznań chrześcijańskich. Tydzień Małżeństwa odbywać się będzie nie tylko w Gdańsku, ale również w Gdyni, Rumii, Wejherowie, Jastarni i Pierwoszynie. Potrwa do 14 lutego.

- Polityka prorodzinna to wielkie zadanie dla obecnego rządu, a program "500+" to pierwszy od przemian ustrojowych w naszym kraju strumień pomocy rodzinom - powiedział KAI wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Więcej informacji na temat inicjatywy można znaleźć na stronie www: tydzienmalzenstwa.pl/trojmiasto

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Drugi Międzynarodowy Tydzień Małżeństw
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.