Płock: pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie

Płock: pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku (Mazowieckie) rozpoczęło działalność "Pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie". Małżonkowie przeżywający różnego rodzaju problemy we wzajemnych relacjach mogą przesyłać tam prośby o modlitwę w swej intencji.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku to miejsce, gdzie w 1931 r. św. Faustyna Kowalska (1905-1938) doznała pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego. Modlitwy o zgodę, pojednanie i miłość między małżonkami będą odmawiane tam przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia codziennie z zapewnieniem pełnej dyskrecji.

Prośby o modlitwę można wysyłać pocztą elektroniczną na adres: zmbm.plock@faustyna.pl - mogą to uczynić nie tylko małżonkowie z diecezji płockiej, ale też z pozostałych na terenie kraju, a także z zagranicy.

- Czasami małżonkom wydaje się, że znaleźli się w tak krytycznej sytuacji, że nie ma już wyjścia, że nie uda się uratować ich związku. A jest przecież modlitwa. Wierzymy w moc modlitwy i w ten sposób chcemy pomagać. Ważne jest by pamiętać o słowach ewangelii według św. Łukasza, że "dla Boga nie ma nic niemożliwego" - powiedział PAP ks. dr Jarosław Kamiński, diecezjalny duszpasterz rodzin.

DEON.PL POLECA

Przypomniał, że według danych statystycznych, co trzecie małżeństwo w Polsce rozpada się, a problem ten coraz bardziej dotyczy młodych małżeństw, ze stażem w związku do pięciu lat, wśród których liczba rozwodów systematycznie wzrasta od lat 90. XX wieku.

- Prośbę o modlitwę do płockiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mogą wysłać małżonkowie razem lub osobno bez względu na małżeński staż czy miejsce zamieszkania. Będziemy modlić się za każde małżeństwo, czy to z diecezji płockiej, czy z innych diecezji, czy też z zagranicy. O każde małżeństwo przeżywające kryzys trzeba walczyć. Nie ma nic gorszego niż oddać mecz walkowerem - podkreślił ks. Kamiński.

Dodał, że modlitwa w intencji małżeństwa, które prześle taką prośbę, odmawiana będzie po codziennej Koronce do Miłosierdzia Bożego z zapewnieniem pełnej dyskrecji. - Imiona i nazwisko małżonków pozostają w tajemnicy - zaznaczył ks. Kamiński.

"Pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie" powołane w ramach Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia będzie działało także po zakończeniu jego obchodów. - To nie jest akcja na jeden rok. Dopóki będzie istniało płockie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dopóki będzie funkcjonował internet, będziemy modlić się w intencji małżeństw, które poproszą o takie wsparcie - zapewnił ks. Kamiński.

Św. Faustyna Kowalska przybyła do płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w 1930 r. Tam też 22 lutego 1931 r. doznała pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego polecającego namalowanie obrazu z podpisem: "Jezu ufam Tobie". Obraz powstał w 1934 r., gdy św. Faustyna przebywała już w Wilnie. Wizerunek Jezusa Miłosiernego namalował Eugeniusz Kazimirowski - artysta polegał na wskazówkach samej św. Faustyny.

W miejscu płockich objawień św. Faustyny znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które co roku odwiedzają pielgrzymi z całego świata.

Ogłoszony przez papieża Franciszka bullą "Misericordiae vultus" Rok Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, rozpoczął się 8 grudnia 2015 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy się 20 listopada 2016 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Płock: pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.