Dyrektor Światowego Programu Żywnościowego u papieża

Dyrektor Światowego Programu Żywnościowego u papieża
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / ps

Franciszek przyjął dziś dyrektora wykonawczego Światowego Programu Żywnościowego (WFP). David Beasley rozmawiał z papieżem 40 minut.

Szef oenzetowskiej agencji mówił o konkretnych sytuacjach ubóstwa, jakie zagraża wielu państwom w czasie, gdy COVID-19 wywiera niszczący wpływ na całym świecie. WFP przywiduje, że w tym roku około 270 mln ludzi stanie w obliczu głodu, którego głównymi przyczynami będą, oprócz COVID-19, także konflikty zbrojne i „wstrząsy klimatyczne”.

Beasley poinformował papieża o swoim apelu skierowanym do miliarderów, których bogactwo wzrosło w czasie pandemii COVID-19, aby wspomogli finansowo wysiłki podejmowane na rzecz wsparcia ubogich i głodujących.

Franciszek spotkał się już z Beasley’em w 2017 roku. Dzisiejsza audiencja była pierwszą, jakiej mu udzielił po tym, jak WFP otrzymał w 2020 roku Pokojową Nagrodę Nobla za swą pracę na rzecz zwalczania głodu. Podczas swej wizyty w siedzibie WFP w 2016 roku papież wsparł wysiłki tej organizacji, mające na celu likwidację głodu na całym świecie (Fame Zero).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jolanta Reisch-Klose

Książka jest podróżą po życiu Ojca Świętego, od chwili, gdy przyszedł na świat w niewielkim domu w Buenos Aires, aż do dzisiaj. Przystępnie napisana, pełna zabawnych historii biografia papieża Franciszka może być doskonałym przyczynkiem do...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dyrektor Światowego Programu Żywnościowego u papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.