Nasilają się dolegliwości bólowe Franciszka. Papież musi przejść na dietę

Nasilają się dolegliwości bólowe Franciszka. Papież musi przejść na dietę
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
3 tygodnie temu
KAI / pk

Ojciec Święty będzie leczony kolejnymi cyklami fizjoterapii i ścisłą dietą, aby schudł, co najmniej 7-8 kilogramów w celu odciążenia dotkniętych stawów - informuje watykanistka dziennika "Il Messaggero" Franca Giansoldati.

Dziennikarka powołując się na wiarygodne źródła twierdzi, że lekarze postawili diagnozę dotyczącą przewlekłego zapalenia nerwu kulszowego. 84-letni papież Franciszek nie będzie musiał poddać się żadnej operacji, aby uśmierzyć dręczący go niekiedy potworny ból, zmuszający go do poddawania się regularnym cyklom fizjoterapii i leczenia pod okiem zaufanych lekarzy.

Watykanistka przypomina, że ostatnio dolegliwości papieża pogorszyły się do tego stopnia, że musiał zrezygnować najpierw z nieszporów na zakończenie roku, a także odprawienia Mszy św. w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Franciszek zrezygnował ponadto z Eucharystii w Niedzielę Słowa Bożego oraz poniedziałkowych nieszporów w Bazylice św. Pawła za Murami na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Franca Giansoldati twierdzi, że Papież Franciszek przeszedł serię badań medycznych i rentgenowskich, na podstawie których wykluczono urazy kręgosłupa lub inne komplikacje. Diagnoza, która została postawiona, dotyczy przewlekłego zapalenia nerwu kulszowego, które ma być leczone kolejnymi cyklami fizjoterapii i ścisłą dietą, aby schudł, co najmniej 7-8 kilogramów w celu odciążenia dotkniętych stawów.

Codzienna działalność papieża przebiega normalnie, audiencje odbywają się w Domu Świętej Marty lub w Pałacu Apostolskim. Ojciec Święty przewodniczy także w bibliotece Pałacu Apostolskiego niedzielnej modlitwie "Anioł Pański" czy audiencjom ogólnym, siedząc lub stojąc przed mównicą. Sytuacja ta nie budzi zatem żadnych obaw - konkluduje włoska dziennikarka.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Nasilają się dolegliwości bólowe Franciszka. Papież musi przejść na dietę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.