Dziś Bazylika św. Piotra bez oświetlenia

Dziś Bazylika św. Piotra bez oświetlenia
(fot. Alessandro Pinna / Foter / CC BY-NC-SA)
KAI / kn

Dzisiejszej nocy nie tylko zostaną przestawione o godzinę do przodu zegary. Na jedną godzinę na całym świecie zgasną światła, co ma przypomnieć światu, że oszczędzanie energii to mniej emisji dwutlenku węgla i tym samym spowolnienie globalnego ocieplenia.

W ekologicznej akcji na rzecz ochrony środowiska naturalnego "Godzina dla Ziemi" wezmą udział różne instytucje i wspólnoty sześciu kontynentów we wszystkich 24 strefach czasowych. Między 20:30 a 21:30 czasu miejscowego zostaną wyłączone światła m. in. na kopule watykańskiej Bazyliki św. Piotra, wieży katedralnej w Kolonii, wielkich meczetach i synagogach oraz wielu innych znanych budowlach na świecie takich jak Kreml w Moskwie, Brama Brandenburska w Berlinie czy Times Square w Londynie.

"Ludzie wiedzą bardzo dobrze, że paliwa kopalne, które przyniosły nam wielki dobrobyt, wywierają również wiele innych negatywnych efektów, nie tylko na środowisku naturalnym“ - powiedziała w rozmowie z Radiem Watykańskim Mariagrazia Midulla, włoska działaczka "Światowego Funduszu na rzecz Przyrody" (World Wide Fund for Nature). Poinformowała, że w tym roku do Bazyliki Watykańskiej, która od kilku lat bierze udział w akcji dołączą rzymskie meczety i synagogi.

"Jest to bardzo ważna nowina, ponieważ przez to okazuje się, że ochrona środowiska jest bardzo ważne dla wszystkich religii. Zmiany klimatyczne dotykają szczególnie słabych i ubogich. Tutaj cywilizacja ludzka jest zagrożona przez przewrotne zachowania wypływające z egoistycznych interesów, których stawką jest ludzka cywilizacja. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że trzy wielkie religie monoteistyczne wspierają nas w Rzymie ze wszystkich sił" - powiedziała włoska ekolożka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dziś Bazylika św. Piotra bez oświetlenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.