Dziś debata: „Co dalej z Synodem o synodalności?” z udziałem kard. Rysia

Dziś debata: „Co dalej z Synodem o synodalności?” z udziałem kard. Rysia
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
KAI/dm

Próba podsumowania dotychczasowych etapów procesu synodalnego oraz refleksja jakie kroki związane z synodem należy podjąć w naszym lokalnym, polskim kontekście - to główne cele organizowanej w piątek przez Katolicką Agencję Informacyjną debaty zatytułowanej „Co dalej z Synodem o synodalności?”.

Spotkanie, w którym będzie uczestniczył m.in. kard. Grzegorz Ryś, odbędzie się w 8 grudnia o godz. 15.00 w sali konferencyjnej w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

„Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja” - to tytuł zainicjowanej przez Franciszka kolejnej edycji Synodu Biskupów, która trwa już od dwóch lat. Niedawno zakończyła się październikowa sesja.

W tym kontekście Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na debatę zatytułowaną „Co dalej z Synodem o synodalności?”. Wydarzenie to odbędzie się w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

DEON.PL POLECA

W debacie udział wezmą: kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki; prof. Aleksander Bańka z Uniwersytetu Śląskiego, członek polskiej delegacji na rzymską sesję synodu; prof. Kaja Kaźmierska Uniwersytetu Łódzkiego, współautorka syntezy krajowej. Debatę poprowadzi Tomasz Królak, wiceprezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.

W trakcie dyskusji uczestnicy spróbują podsumować dotychczasowe etapy procesu synodalnego oraz podjąć refleksję na temat przyszłych działań związanych z synodem w naszym lokalnym, polskim kontekście. Na ile synod ten jest szansą na pokonanie obecnego kryzysu - kryzysu autorytetu Kościoła jako instytucji oraz kryzysu religijności i wiary, zwłaszcza w najmłodszym pokoleniu; jakich generalnych wyników synodu można się dziś spodziewać? - to tylko niektóre z pytań, jakie pojawią się podczas debaty.

Zgłoszenia uczestnictwa, zawierające imię, nazwisko, prosimy przesyłać na adres centrummedialne@ekai.pl do 8 grudnia (piątek) do godz. 12.00.

Wydarzenie będzie również transmitowane na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dziś debata: „Co dalej z Synodem o synodalności?” z udziałem kard. Rysia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.