Jednak nie będzie działki pod budowę kościoła. Rafał Trzaskowski zmienił decyzję

Jednak nie będzie działki pod budowę kościoła. Rafał Trzaskowski zmienił decyzję
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Fot. Depositphotos.com
radiokolor.pl / Gazeta Stołeczna / mł

"Umów należy dotrzymywać, ale należy też określić priorytety" - napisał Rafał Trzaskowski na platformie X (dawniej Twitter). To wyjaśnienie zmiany decyzji, dotyczącej działki na Odolanach, która miała być przekazana w ręce archidiecezji warszawskiej z przeznaczeniem pod budowę kościoła. 

Półhektarowa działka u zbiegu ulic Grodziskiej i Sowińskiego, wyceniona na ponad 36 mln złotych, miała zostać przekazana z bonifikatą 99 procent w ręce warszawskiej kurii. Miała być rekompensatą za grunty odebrane po wojnie.

DEON.PL POLECA
Jak podało Radio Kolor, zarządzenie o przekazaniu działki podpisał wiceprezydent stolicy, Tomasz Bratek. Decyzja okazała się kontrowersyjna, gdyż z działką związane były inne plany - władze dzielnicy planowały przeznaczyć ją pod budowę szkoły. Sprawa trwała od 2018 roku, ale dopiero teraz doszło do jej finału. Jak bowiem podała "Gazeta Stołeczna", zarządzenie wiceprezydenta niemal natychmiast zakwestionował Rafał Trzaskowski.

Na skutek jego interwencji warszawski ratusz natychmiast wycofał się z podjętej już decyzji. Jak podała "Gazeta Stołeczna", spór o przeznaczenie terenu trwał już od kilku lat. 

Prezydent Trzaskowski odniósł się do sprawy we wpisie na platformie X. Jak w nim oznajmił, umów należy dotrzymywać, ale "należy też okreslić priorytety". Jego zdaniem ważniejsza jest aktualnie realizacja budowy szkoły. "Dopóki nie określimy jej [szkoły - przyp.red] miejsca, żadne przekazywanie działki na cele kultu nie będzie możliwe. Zarządzenie zostanie uchylone" - napisał Trzaskowski. 

Źródło: radiokolor.pl / Gazeta Stołeczna / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Jak pomóc i nie z… zawalić

Ostra imprezka, niekoniecznie w Dąbrowie Górniczej, i kilka niebieskich tabletek, czyli wyzwanie ponad siły męskiego serduszka. Złamana noga, którą harcerze ustabilizowali, przywiązując babcię do ławki. Wesoły Grek na melanżu,...

Skomentuj artykuł

Jednak nie będzie działki pod budowę kościoła. Rafał Trzaskowski zmienił decyzję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.