Abp Stanisław Gądecki: Niech tegoroczny Adwent będzie czasem refleksji i modlitwy

Abp Stanisław Gądecki: Niech tegoroczny Adwent będzie czasem refleksji i modlitwy
Fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0 DEED
PAP / pk

Niech tegoroczny Adwent będzie czasem refleksji i modlitwy, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Zbawiciela, który rozprasza ciemności grzechu, przemocy, wojny, przynosząc zgodę i pojednanie - zaapelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

W Kościele katolickim w niedzielę 3 grudnia rozpoczyna się Adwent, okres przygotowania do Bożego Narodzenia.

W komunikacie przekazanym PAP przez biuro prasowe Episkopatu, Przewodniczący KEP zauważył, że czas Adwentu to czas oczekiwania na "przyjście Zbawiciela, który rozproszy ciemności grzechu, przemocy, wojny". - Oczekujemy przyjścia Księcia Pokoju, który przyniesie zgodę i pojednanie między narodami - zaznaczył.

- Czas Adwentu napawa nas radością, gdyż z nadzieją wypatrujemy dni, kiedy światło przychodzącego Zbawiciela rozjaśni nasze serca, umysły i otworzy nas w miłości i szacunku na siebie nawzajem - dodał abp Gądecki.

DEON.PL POLECA

Przewodniczący Episkopatu zwrócił także uwagę, że ten czas jest nam dany, byśmy poprzez msze święte roratnie, rekolekcje adwentowe i spowiedź przygotowali się do spotkania z przychodzącym Panem.

- Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Pana - zachęcił.

W czasie całego Adwentu, poza niedzielami, codziennie odprawiane są roraty - msze św. poświęcone Matce Bożej, którą symbolizuje specjalna biała świeca zapalona podczas liturgii. Eucharystia rozpoczyna się w ciemnym kościele, który rozświetlają jedynie lampiony przyniesione przez wiernych.

Ostatnim dniem tego okresu jest przypadająca 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele

Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój „złoty wiek”, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez „noc”; okresy, gdy...

Skomentuj artykuł

Abp Stanisław Gądecki: Niech tegoroczny Adwent będzie czasem refleksji i modlitwy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.