Marta Titaniec prezesem zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP

Marta Titaniec prezesem zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP
(Fot. .flickr.com/photos/episkopatnews)
KAI/dm

Marta Titaniec została zatwierdzona przez Konferencję Episkopatu Polski na stanowisko prezesa zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP. Decyzja podjęta podczas zebrania plenarnego KEP potwierdza wybór Rady Fundacji z 6 maja br. Fundacja jest dziełem pomocy i wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie w dzieciństwie lub młodości we wspólnocie Kościoła.

Na czele Rady Fundacji Świętego Józefa stoi abp Wojciech Polak, Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Marta Titaniec zasiadała dotąd w zarządzie Fundacji Świętego Józefa KEP, współinicjowała projekt „Zranieni w Kościele”.

Jest członkinią zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, gdzie kieruje projektami pomocy humanitarnej. W latach 2010-2018 była kierowniczką działu projektów zagranicznych w Caritas Polska. Jest współautorką realizowanego do dziś największego polskiego programu skierowanego do syryjskich rodzin „Rodzina Rodzinie”.

Zrealizowała ponad 40 dużych projektów humanitarnych i rozwojowych, finansowanych przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz projektów crowdfundingowych w różnych krajach świata.

Od 2000 r. jest sekretarz generalną Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, a także członkinią Zespołu Laboratorium „Więzi” oraz autorką kwartalnika „Więź”, a także członkinią Rady Programowej Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Marta Titaniec prezesem zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.