Episkopat Portugalii: państwo ma bronić życia i rodziny

Episkopat Portugalii: państwo ma bronić życia i rodziny
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
RV / pk

Obrona życia ludzkiego we wszystkich jego fazach, od poczęcia do naturalnej śmierci, docenianie wartości życia rodzinnego oraz poczęcia, adopcji i wychowywania dzieci w małżeństwie jako związku mężczyzny i kobiety - to podstawowe obowiązki państwa wobec obywateli.

Mówił o tym na rozpoczęcie obrad portugalskiego episkopatu patriarcha Lizbony kard. Manuel José Macário do Nascimento Clemente.

Przewodniczący Portugalskiej Konferencji Biskupiej podkreślił, że do podstawowych obowiązków państwa należy zapewnienie wszystkim oświaty i opieki zdrowotnej, dostępu do pracy i opieki społecznej, wspieranie kreatywnej i solidarnej przedsiębiorczości oraz pomoc uchodźcom. Wezwał ponadto polityków do obrony ludzkiej godności, co - oprócz ochrony życia - oznacza także walkę z ubóstwem.

Słowa o obronie życia i rodziny purpurat portugalski wypowiedział w przeddzień rozpatrywania przez tamtejszy parlament projektów ustaw liberalizujących aborcję i legalizujących adopcję dzieci przez homoseksualistów.

Tematem jesiennego spotkania episkopatu, które odbywa się w Fatimie, jest również przygotowanie obchodów stulecia objawień fatimskich, które przypada w roku 2017. Podjęto też sprawy katechizacji, duszpasterstwa młodzieży i zaangażowania Kościoła w pomoc uchodźcom. Ponadto biskupi Portugalii rozmawiają o nowych procedurach stwierdzania nieważności związku małżeńskiego, które - według kard. Clemente - wymagają "wielkiej jedności w kryteriach ich stosowania".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Episkopat Portugalii: państwo ma bronić życia i rodziny
Komentarze (1)
D
deon
22 listopada 2015, 13:01
Obrona życia ludzkiego we wszystkich jego fazach, od poczęcia do naturalnej śmierci, docenianie wartości życia rodzinnego oraz poczęcia, adopcji i wychowywania dzieci w małżeństwie jako związku mężczyzny i kobiety - to podstawowe obowiązki państwa wobec obywateli. <a href="http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,24155,episkopat-portugalii-panstwo-ma-bronic-zycia-i-rodziny.html">więcej</a>

Skomentuj artykuł

Episkopat Portugalii: państwo ma bronić życia i rodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.