Ewangelia nie jest przeznaczona dla egoistów

Ewangelia nie jest przeznaczona dla egoistów
(fot. flickr.com / knowhimonline)
KAI / im

 - Ewangelia nie jest przeznaczona dla egoistów, jest dla wspólnoty, dla człowieka, który potrafi się otworzyć na drugiego - mówił w homilii abp Józef Michalik. Zachęcał, by przyjaźń budować na trwałym fundamencie i wystrzegać się naiwności, która spowoduje wewnętrzne poranienia.

Wskazywał też, że, aby miłość była trwała, musi w niej zagościć Bóg. Powołując się na badania przeprowadzone przez amerykańską profesor Mercedes Wilson podał, że małżeństwa cywilne rozpadają się w 50 procentach, a w przypadku kościelnych, w których oprócz niedzielnej Mszy św. jest także wspólna modlitwa w domu, rozpada się 1 na 1429.

Postawił również pytanie - czy spotkania takie, jak FSM, są potrzebne? - Odpowiedzią są sami młodzi, którzy tak licznie przybywają co roku na Kalwarię - stwierdził.

W poniedziałek prelekcje do młodych wygłosili Tomasz Terlikowki i Marek Nowicki. Pierwszy mówił o pokusie współczesnego świata, który próbuje chrześcijaństwo zrzucić do lamusa.

DEON.PL POLECA

- Mówi się, że chrześcijaństwo jest dla moherowych beretów i pań, które mają zbyt wiele czasu, by tylko oglądać latynoskie telenowele. Tymczasem, dla mnie, bycie chrześcijaninem jest najwspanialszym doświadczeniem, jakie mnie spotyka - mówił podczas konferencji pt. "Ciemna strona mocy" redaktor Frondy. Natomiast reporter Faktów TVN opowiadał o sile, jaką czerpie z życia wiarą. Wieczorem na scenie zagościła Ewa Uryga z karmelitańskim zespołem Twoje Niebo.

Dziś ma miejsce spotkanie z aktorem Adamem Woronowiczem, odbędzie się także nabożeństwo uzdrowienia wspomnień oraz druga konferencja Marka Nowickiego, który da świadectwo doświadczenia Boga w swojej wspólnocie. Wieczorem natomiast koncert A&D, a potem prezentacja multimedialna o pięknie Karpat Grzegorza Leśniewskiego, polskiego fotografa przyrody.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ewangelia nie jest przeznaczona dla egoistów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.