Fatima. Tysiące pielgrzymów modli się o pokój na Ukrainie

Fatima. Tysiące pielgrzymów modli się o pokój na Ukrainie
Fot. PAP/EPA/PAULO CUNHA
PAP/ kb

W czwartek wieczorem w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, w środkowej Portugalii, rozpoczęły się uroczystości 105. rocznicy objawień maryjnych. W nabożeństwie, w którym wierni modlą się o pokój na Ukrainie, uczestniczy kilkanaście tysięcy pielgrzymów, w tym Polacy.

Według władz sanktuarium w wieczornej modlitwie bierze udział kilkuset polskich pielgrzymów, którzy przybyli do Portugalii w grupach zorganizowanych. Część odmawianych modlitw prowadzona jest po polsku.

Pielgrzymi w Fatimie

Wśród obecnych na głównym placu sanktuarium fatimskiego są też przedstawiciele wspólnoty ukraińskiej mieszkającej w Portugalii, a wszyscy uczestnicy wydarzenia modlą się w intencji pokoju w ogarniętej rosyjską inwazją Ukrainie.

Podczas uroczystości poświęcona zostanie figurka Matki Bożej Fatimskiej, która zostanie przekazana władzom bazyliki archikatedralnej we Lwowie.

Władze sanktuarium przypomniały, że czwartkowe modlitwy zbiegają się z 40. rocznicą pierwszego przybycia do Fatimy św. Jana Pawła II. Polski papież odwiedzał to sanktuarium trzykrotnie, najwięcej wśród przywódców Kościoła Rzymskokatolickiego.

Rozpoczęte w czwartek wieczorem uroczystości są pierwszymi od czasu wybuchu pandemii Covid-19, w marcu 2020 r., podczas których w sanktuarium fatimskim nie obowiązują żadne restrykcje sanitarne.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
32,82 zł
46,89 zł

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Fatima. Tysiące pielgrzymów modli się o pokój na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.