Food truck przemieniony w „kaplicę na kółkach”. Ma dotrzeć w miejsca, gdzie nie ma kościoła

Food truck przemieniony w „kaplicę na kółkach”. Ma dotrzeć w miejsca, gdzie nie ma kościoła
Fot. PAP/Marcin Bielecki
PAP / tk

Koszalińska fundacja "SMS z Nieba" przerobiła food truck w „kaplicę na kółkach”. - Jest to pierwsze Mobilne Oratorium Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - mówi prezes fundacji ks. Rafał Jarosiewicz. „Kaplica na kółkach” ma docierać do ludzi w całej Polsce.

- Mobilne Oratorium Uwielbienia jest to zaadoptowany do warunków „kaplicy na kółkach” sklep, który przez wiele lat służył jako miejsce sprzedaży, tej materialnej. Teraz wierzymy, że (...) będzie dokonywało się w nim konkretne dobro - powiedział ks. Jarosiewicz.

Jak podkreśla, wszędzie potrzebna jest taka przestrzeń "wyłączona na modlitwę, na spotkanie z Bogiem", by wierni mogli się na chwilę zatrzymać.

- W świecie funkcjonują różnego rodzaju kaplice, ale ta będzie przestrzenią, która - wierzymy że dotrze do tych miejsc, miejscowości, gdzie jest taka potrzeba. Tam, gdzie ludzie nie mogą dojść do kościoła. W naszej diecezji jest dużo takich, gdzie nie ma kościoła - mówił prezes Fundacji "SMS z Nieba".

Długie przygotowania mobilnej kaplicy

Podkreślił ponadto, że projekt był przygotowywany przez siedem lat, bo po drodze zdarzyła się kradzież i czasochłonne uzyskiwanie wymaganych pozwoleń. Zaznaczył, że jego sfinalizowanie wymagało od fundacji dużej determinacji.

Mobilna kaplica jest ono wotum wdzięczności za beatyfikację matki Elżbiety Róży Czackiej i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Mobilne oratorium zostanie uroczyście zaprezentowane 18. września na spotkaniu z młodzieżą w Skrzatuszu. - Z tamtego miejsca ruszy w diecezję i w świat – powiedział ks. Jarosiewicz.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Jerzy Lech Kontkowski SJ

Pięknie wydany edytorsko Modlitewnik, pomyślany jest jako "pamiątka" sakramentu małżeństwa. Opracowanie graficzne dobrane tematycznie do tego ważnego wydarzenia i przygotowane pierwsze strony na wpisy okolicznościowe tworzą w sposób zamierzony taki klimat.

Modlitewnik - Pamiątka sakramentu...

Skomentuj artykuł

Food truck przemieniony w „kaplicę na kółkach”. Ma dotrzeć w miejsca, gdzie nie ma kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.