Franciszek do młodych: nie bądźcie niewolnikami telefonów komórkowych

Franciszek do młodych: nie bądźcie niewolnikami telefonów komórkowych
Papież Franciszek - fot. Grzegorz Gałązka
KAI / pzk

Korzystajcie z mediów społecznościowych, ale nie bądźcie niewolnikami telefonów komórkowych – z takim apelem zwrócił się Franciszek do młodych katolików z rumuńskiej diecezji Jassy, którzy w maju napisali list do papieża. Wezwał ich, by byli „nosicielami nadziei i budowniczymi mostów, używając wszelkich dostępnych narzędzi, by rozsiewać dobroć i miłość w świecie”.

Zachęcił młodych ludzi, by odważnie i twórczo korzystali z sieci społecznościowych, przekazując w nich „wartości, które budują: przyjaźń, pokój, dialog między grupami etnicznymi i kulturami, rodzina i wartości chrześcijańskie”. Przestrzegł ich jednocześnie przed staniem się niewolnikami telefonu i uwięzieniem w świecie wirtualnym ze szkodą dla prawdziwego życia.
„Wyjdźcie w świat, poznawajcie ludzi, wysłuchujcie ich historii, patrzcie swoim braciom i siostrom w oczy. Prawdziwe bogactwo tkwi w relacjach międzyludzkich doświadczanych na co dzień, w bezpośrednim i szczerym kontakcie” – przekonywał Franciszek.

Zaprosił ich również do wzięcia udziału w krajowym spotkaniu młodzieży, jakie odbędzie się we wrześniu koło Braszowa. „Będzie to cenna okazja do wspólnego wzrastania w wierze, dzielenia się doświadczeniami i umacniania na swojej chrześcijańskiej drodze” – wskazał papież.
Poprosił młodych rumuńskich katolików o modlitwę w jego intencji, zaznaczając, że ich „duchowe wsparcie jest bezcennym darem”, który pomaga mu służyć Kościołowi i ludzkości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek do młodych: nie bądźcie niewolnikami telefonów komórkowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.