Franciszek: gdy papież zachoruje, zawsze pojawia się powiew konklawe

Franciszek: gdy papież zachoruje, zawsze pojawia się powiew konklawe
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI/dm

- Zawsze, gdy papież jest chory, pojawia się wiaterek lub huragan konklawe - w ten sposób papież Franciszek odpowiedział na jedno z pytań podczas ekskluzywnego wywiadu z Carlosem Herrerą z hiszpańskiego radia Cope. Zostanie on wyemitowany w najbliższą środę 1 września.

Dziennikarz zapowiada, że w półtoragodzinnym wywiadzie papież odpowie na wszystkie pytania. - Przybyliśmy z wieloma pytaniami i opuszczamy Watykan z wieloma odpowiedziami - stwierdza Carlos Herrera.

Są wśród nich pytania o stan zdrowia papieża, będący ostatnio przedmiotem wielu spekulacji, zwłaszcza po operacji, którą papież przeszedł na początku lipca. Franciszek pytany, jak się czuje odpowiada: Jestem żywy.

Wspomina, że „pielęgniarka uratowała mu życie” i podkreśla, że „to już drugi raz w moim życiu, kiedy pielęgniarka uratowała mi życie, pierwszy raz w 1957 roku”.

Odnosząc się do spekulacji na temat jego zdrowia, także ewentualnej rezygnacji z kontynuowania posługi Piotrowej Franciszek odpowiada: „zawsze, gdy papież jest chory, pojawia się wiaterek lub huragan konklawe”.

Rozmowę między Jego Świątobliwością a Carlosem Herrerą będzie można śledzić w całości w programie „Herrera en COPE”, 1 września od godz. 8.00 rano, na antenie COPE, w aplikacji oraz za pośrednictwem cope.es. Również na portalach społecznościowych z hashtagiem #ElPapaConHerrera.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek: gdy papież zachoruje, zawsze pojawia się powiew konklawe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.