Franciszek: małżeństwo domaga się wierności, jest na zawsze

Franciszek: małżeństwo domaga się wierności, jest na zawsze
fot. cathopic.com
1 miesiąc temu
KAI/dm

Kościół bardzo potrzebuje odważnej wierności małżonków łasce sakramentu - przypomina chrześcijańskim rodzinom papież w kolejnym filmie przygotowanym z okazji Roku Rodziny Amoris Laetitia. Tym razem Franciszek komentuje świadectwo włoskiego małżeństwa, które dzieli się swym doświadczeniem codziennego czerpania z łaski sakramentu.

Francesca i Donato są małżeństwem z 18-letnim stażem. Mają pięcioro dzieci. W swym świadectwie wskazują, że Bóg jest wierny, ufa i stawia na chrześcijańskie małżeństwa.

Podkreślają, że ludzkie „na zawsze” - wypowiadane w sakramencie małżeństwa - możliwe jest tylko dzięki miłości Boga.

- Małżeństwo jest cennym znakiem. Jest ikoną miłości Boga do nas. Nie oznacza to, że miłość między małżonkami musi być perfekcyjna. Nikt taki nie jest - podkreśla papież Franciszek komentując świadectwo.

- Miłość małżonków jest jednak procesem dynamicznym, który się rozwija i dojrzewa w trakcie całego życia. Stąd właśnie małżeństwo domaga się wierności. Małżeństwo jest na zawsze. Poprzez małżeństwo ukazuje się powagę zaangażowania między dwiema osobami, które się kochają. Nie chcieć się pobrać oznacza nie chcieć uczynić tego zobowiązania publicznym, mieć obawy, być może nie być przekonanym, pewnym - dodaje papież.

W swym komentarzu Franciszek odnosi się także do stwierdzenia włoskiego małżeństwa, że wyjątkowe działanie łaski Bożej dostrzegają w swej rodzinie szczególnie w chwilach trudnych.

- Zdarza się, że serce jednego z nas staje się mniej zacięte, co pozwala przeprosić drugiego - mówią w swym świadectwie Francesca i Donato podkreślając, że dla nich rodzina równa się pełni życia.

- Nie można bać się porażek. Strach jest największą przeszkodą w przyjęciu Chrystusa i Jego projektu życia dla nas - mówił Franciszek.  - Kościół bardzo potrzebuje odważnej wierności małżonków łasce sakramentu. Konieczne jest, by każda para świadczyła o pięknie chrześcijańskiego małżeństwa, nawet wśród trudności i wyzwań każdego dnia - dodaje.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek: małżeństwo domaga się wierności, jest na zawsze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.