Franciszek modli się za ofiary zamachu na kościół zielonoświątkowców

Franciszek modli się za ofiary zamachu na kościół zielonoświątkowców
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

Papież modli się za ofiary brutalnego zamachu na kościół zielonoświątkowców w Demokratycznej Republice Konga. Czytamy o tym w watykańskim telegramie kondolencyjnym, przesłanym w imieniu Franciszka przez kard. Pietra Parolina do pastora André Bokundoa-Bo-Likabe, który jest zwierzchnikiem Kościoła Chrystusa w tym kraju.

Do zamachu doszło w ubiegłą niedzielę, kiedy w kościele w miejscowości Kasindi zgromadziło się około stu wiernych. W wyniku wybuchu podłożonej bomby śmierć poniosło 17 osób, a ponad 40 odniosło obrażenia. Wśród poszkodowanych jest wiele kobiet i dzieci. Do zamachu przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Papież zapewnia o swym współczuciu i bliskości z rodzinami, które zostały ciężko doświadczone przez tę tragedię. W modlitwie powierza zmarłych i rannych miłosierdziu Boga. Błaga Chrystusa, Pana życia, aby wszyscy strapieni znaleźli w Bogu pocieszenie i ufność.

Dodajmy, że dokładnie za dwa tygodnie Franciszek uda się w podróż apostolską do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego. W programie jego wizyty przewidziane jest też spotkanie z ofiarami aktów przemocy do jakich dochodzi we wschodnich regionach Konga. To właśnie tam miał miejsce niedzielny zamach na kościół.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nie ma bliższych sobie religii i nie ma trudniejszej historii.

Najnowsza książka abp. Grzegorza Rysia, historyka mediewisty, to niezwykła próba ukazania stosunku chrześcijan do Żydów w starożytności i wiekach średnich, zatem w okresie budowania tożsamości...

Skomentuj artykuł

Franciszek modli się za ofiary zamachu na kościół zielonoświątkowców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.