Franciszek przybył do stolicy Demokratycznej Republiki Konga. W czasie lotu nad Saharą modlił za migrantów

Franciszek przybył do stolicy Demokratycznej Republiki Konga. W czasie lotu nad Saharą modlił za migrantów
fot. PAP/EPA/TELENEWS
PAP / pk

Papież Franciszek przybył we wtorek do Kinszasy, stolicy Demokratycznej Republiki Konga, rozpoczynając swoją sześciodniową podróż po Afryce, w trakcie której odwiedzi też Sudan Południowy. - To piękna podróż - powiedział dziennikarzom podczas lotu z Rzymu.

W chwili odlotu w telegramie wystosowanym do prezydenta Włoch Sergio Mattarelli papież napisał, że udaje się do dwóch krajów afrykańskich z "przesłaniem pokoju i pojednania".

W czasie rozmowy z wysłannikami mediów na pokładzie samolotu lecącego do Kinszasy Franciszek wyznał, że chciał też udać się do miasta Goma na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga. "Ale z powodu wojny nie można tam pojechać" - dodał odnosząc się do krwawego konfliktu zbrojnego w tej części kraju.

Papież modlił się za migrantów, którzy zginęli zmierzając do Europy

Następnie Franciszek zauważył, że samolot przelatuje nad Saharą. - Pomyślmy w ciszy, pomódlmy się za wszystkie osoby, które szukając odrobiny dobrobytu, trochę wolności, przechodziły tędy, ale nie zdołały - powiedział.

- Tylu cierpiących, którzy docierają nad Morze Śródziemne po przejściu przez pustynię trafia do obozów - dodał.

Franciszek jest drugim papieżem, odwiedzającym Demokratyczną Republikę Konga. Gdy kraj ten nosił nazwę Zair, złożył tam wizytę św. Jan Paweł II w 1980 i 1985 roku.

Po przylocie do liczącej ponad 15 mln mieszkańców Kinszasy i po krótkiej ceremonii powitania na lotnisku Franciszek pojedzie do Pałacu Prezydenckiego, gdzie spotka się z szefem państwa Felixem Antoine Tshisekedi Tshilombo. Wygłosi też przemówienie do tysiąca przedstawicieli władz i społeczeństwa.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP

Sprawdź, jaką masz relację z Ojcem

Czy potrafisz traktować Boga jak ojca? Spotykać się z Nim, rozmawiać? Czy widzisz w Nim troszczącą się o ciebie, zaufaną osobę czy raczej nieczułego i milczącego rodzica, dystansującego się...

Skomentuj artykuł

Franciszek przybył do stolicy Demokratycznej Republiki Konga. W czasie lotu nad Saharą modlił za migrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.