Franciszek: W "Evangelii gaudium" zaprosiłem chrześcijan do nowego głoszenia Ewangelii

Franciszek: W "Evangelii gaudium" zaprosiłem chrześcijan do nowego głoszenia Ewangelii
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

Dziś mija dziesięć lat od wydania adhortacji apostolskiej "Evangelii gaudium" papieża Franciszka. Z tej okazji odbywa się sympozjum przygotowane przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Ojciec Święty w napisanym na to spotkanie przesłaniu wskazuje, że zwrócił się "do chrześcijan, aby zaprosić ich do nowego etapu w głoszeniu Ewangelii".

Papież podkreśla, że chodziło mu o odzyskanie misyjnej radości, jaka charakteryzowała pierwszych wyznawców Chrystusa. Wśród ubóstwa i prześladowań potrafili oni ją zachować, nie poddawali się duchowi świata.

- W naszych czasach również istnieją trudności, mniej wyraźne, ale być może bardziej podstępne - pisze Franciszek. - Ponieważ nie są tak widoczne, działają jak środek znieczulający lub jak tlenek węgla ze starych kuchenek, który zabija po cichu - dodaje.

- Potrzeba więc oporu wobec systemu wykluczającego, marginalizującego, zabijającego ludzką godność - zaznacza następnie Ojciec Święty. I to należy robić, stawiając na wzór Chrystusa ubogich i potrzebujących w centrum, co wynika z samej Ewangelii, a nie jest jakąś ideologią - zaznacza w przesłaniu Franciszek, przypominając nauczanie "Evangelii gaudium".

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Franciszek: W "Evangelii gaudium" zaprosiłem chrześcijan do nowego głoszenia Ewangelii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.