Franciszek wciąż odczuwa skutki narkozy. "Mój oddech nie jest dobry"

Franciszek wciąż odczuwa skutki narkozy. "Mój oddech nie jest dobry"
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Papież Franciszek przyznał w czwartek, że wciąż odczuwa skutki narkozy, jakiej został poddany 7 czerwca w związku z operacją jamy brzusznej. Mój "oddech nie jest dobry"- powiedział podczas audiencji dla przedstawicieli stowarzyszenia Dzieł Pomocy Kościołom Wschodnim (ROACO). Nie odczytał tekstu swego wystąpienia, ale przekazał go obecnym.

- Mam wciąż efekty znieczulenia, oddech nie jest dobry - stwierdził papież, który 16 czerwca wrócił ze szpitala do Watykanu, gdzie przechodzi rekonwalescencję po trzygodzinnej operacji przepukliny. Wznowił jednocześnie regularne spotkania i audiencje dla różnych grup.

DEON.PL POLECA
Obecnego na audiencji dla reprezentantów stowarzyszenia ROACO prefekta Dykasterii ds. Kościołów Wschodnich arcybiskupa Claudio Gugerottiego Franciszek poprosił o wręczenie im testu swego wystąpienia przygotowanego na to spotkanie.

W przemówieniu tym wyraził uznanie dla aktywności stowarzyszenia na terenach zniszczonych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.

- Dziękuję wam za wielkie zaangażowanie, z jakim pomagacie Ukrainie, by wspierać wysiedlonych i uchodźców - dodał papież.

Źródło: PAP / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Franciszek wciąż odczuwa skutki narkozy. "Mój oddech nie jest dobry"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.