Franciszek zachęca do angażowania się w media i promowania komunikacji

Franciszek zachęca do angażowania się w media i promowania komunikacji
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

Franciszek zachęcił brazylijskich katolików do angażowania się w media. Papieskie wezwanie znalazło się w centrum refleksji podczas ogólnokrajowego spotkania przedstawicieli mediów kościelnych w Brazylii.

Z powodu obostrzeń pandemicznych obrady odbyły się w formie webinaru.

W przesłanym liście papież Franciszek wyraził zachętę do angażowania się w tworzenie chrześcijańskich środków informacyjnych. Jak podkreślił Ojciec Święty, "w rzeczywistości, chrześcijanie są wezwani, aby byli znakiem nadziei i solidarności w społeczeństwie brazylijskim dotkniętym boleśnie przez panującą pandemię, inspirowani przez wiarę i zaufanie, że Zmartwychwstały Pan towarzyszy swoim uczniom do końca czasów".

Równocześnie papież zachęca do promowania komunikacji, która jest szansą na przezwyciężanie podziałów oraz pozwala budować kulturę dialogu. Owocem wspomnianego spotkania był dokument zatytułowany "Na rzecz komunikacji integralnej: człowiek w nowych ekosystemach".

Organizatorami spotkania w Belo Horizonte były najważniejsze instytucje Kościoła w tym kraju: Komisja duszpasterska episkopatu ds. komunikacji, duszpasterstwo komunikacji, stowarzyszenie katolickich mediów Signis Brasil oraz katolicka sieć radia.

Do 9 sierpnia 2021 r. wpisując kod IGNACYD otrzymasz rabat do 40 proc. na książki z duchowości ignacjańskiej.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Franciszek zachęca do angażowania się w media i promowania komunikacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.