Franciszek zainaugurował rejestrację udziału w Światowych Dniach Młodzieży 2023

Franciszek zainaugurował rejestrację udziału w Światowych Dniach Młodzieży 2023
Papież Franciszek zarejestrował się jako pierwszy uczestnik 37. Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. (fot. Vatican Media/EPA/PAP)
KAI/mk

Papież Franciszek zarejestrował się jako pierwszy uczestnik i pielgrzym przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Elektroniczny system rejestracyjny 37. ŚDM rozpoczął dziś działanie.

Na zakończenie modlitwy na Anioł Pański papież zarejestrował swój udział w przyszłorocznych 37. Światowych Dniach Młodzieży. W ślad za nim od dziś mogą zapisywać się na to spotkanie pielgrzymi, biskupi, a także kandydaci do wolontariatu i tzw. Festiwalu Młodych.

DEON.PL POLECA
- Drodzy młodzi, zapraszam was, byście zapisali się na to spotkanie, podczas którego ponownie odnajdziemy radość braterskiego objęcia między narodami i pokoleniami. Objęcia, pojednania i pokoju, którego tak bardzo potrzebujemy - powiedział papież Franciszek zachęcając do wzięcia udziału w przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Podczas południowej modlitwy Anioł Pański, w oknie Biblioteki Pałacu Apostolskiego dołączyli do niego przedstawiciele portugalskiej młodzieży, którzy - jak wyjaśnił papież - zostali przez niego zaproszeni, by towarzyszyć mu podczas rejestracji.

Potwierdzając za pośrednictwem tableta swój udział w przyszłorocznych ŚDM papież Franciszek otworzył elektroniczną rejestrację, która jest od dziś dostępna dla wszystkich, chcących wziąć udział w spotkaniu: młodzieży, towarzyszących im księży i sióstr, biskupów, a także kandydatów do wolontariatu, Festiwalu Młodych, a także wspólnot i zgromadzeń zakonnych, które chcą spotkać się z młodzieżą w ramach Miasta Radości, znanego dawniej jako Centrum Powołaniowe.

DEON.PL POLECA

Rejestracja wiąże się z wyborem odpowiedniego pakietu uczestnika, który nie jest opłatą za udział w spotkaniu z papieżem (to bowiem zawsze jest darmowe), ale udziałem w kosztach świadczeń, które uczestnicy otrzymują od organizatorów, odpowiednio do wybranego przez siebie rodzaju pakietu: zakwaterowania, wyżywienia, transportu w Lizbonie, ubezpieczenia oraz plecaka pielgrzyma, wraz z zawartymi w nim materiałami.

Polscy oraz polonijni pielgrzymi, którzy zgłaszać się będą za pośrednictwem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, będą mieli dodatkowo możliwość wyboru pakietu polskiego. Kierujący nim ks. Tomasz Koprianiuk uczestniczył w ubiegłym tygodniu w spotkaniu organizacyjnym dla krajowych odpowiedzialnych za ŚDM, zorganizowanym w Fatimie przez odpowiedzialnych za lizbońskie spotkanie. Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie KBO poda więcej szczegółów dotyczących zapisów i udziału polskiej młodzieży w przyszłorocznym spotkaniu młodych.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się w dn. 1-6 sierpnia 2023 r. pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, odbywające się na terenie całej Portugalii. Informacje o polskich przygotowaniach można znaleźć na stronie: www.sdmpolska.pl.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Franciszek zainaugurował rejestrację udziału w Światowych Dniach Młodzieży 2023
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.