Chcesz pojechać na ŚDM do Lizbony? Znamy szczegóły dotyczące rejestracji i pobytu

Chcesz pojechać na ŚDM do Lizbony? Znamy szczegóły dotyczące rejestracji i pobytu
Fot. Wojciech Kozielczyk / depositphotos.com
KAI / tk

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM podało szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, kosztów i pobytu polskich grup na przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Biuro prowadzi już nabór wolontariuszy do posługi podczas tego wydarzenia oraz planuje związane z nim działania promocyjne.

Rejestracja i koszty pobytu w Portugalii

Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży przystąpiło do rejestracji grup w specjalnie zaprojektowanym polskim systemie rejestracji. Informacje o rejestracji można uzyskać na stronie www.sdmpolska.pl. Do rejestracji zaproszone są osoby w przedziale wiekowym od 14 do 35 lat, rejestracji dokonuje opiekun grupy.

DEON.PL POLECAKrajowe Biuro Organizacyjne podało w przybliżeniu koszty uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii w przyszłym roku. Według wstępnych wyliczeń kwota całkowita nie powinna przekroczyć 4 tys. zł. W tej kwocie znajduje się przelot w obie strony, zakwaterowanie i wyżywienie podczas 2 tygodni pobytu w Portugalii, dostęp do większości atrakcji turystycznych oraz transport po Lizbonie. W cenie są także zawarte świadczenia ubezpieczeniowe.

KBO, podając tę informację, zachęca przy tym uczestników wyjazdu, aby przynajmniej teraz zarezerwować bilety, w czym aktualnie Biuro pośredniczy. Wcześniejsza rezerwacja i zakup biletów to gwarancja dobrej ceny. Wszystkie informacje dotyczące rejestracji i rezerwacji biletów na stronie www.sdmpolska.pl

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM informuje o możliwości rezerwacji grupowych biletów lotniczych do Portugalii w przyszłym roku. Bilety grupowe wystawione przez Krajowe Biuro dla pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży będą możliwe do zmian w zakresie liczby uczestników. Imienne bilety do rezerwacji grupowej zostaną wystawione najpóźniej do końca czerwca przyszłego roku. Informacje o rezerwacji biletów można uzyskać na stronie www.sdmpolska.pl.

Promocja ŚDM w Lizbonie

Krajowe Biuro Organizacyjne podejmuje działania na rzecz promocji Światowych Dni Młodzieży. W tym celu zostały pozyskane środki z Fundacji PEKAO SA, które są dysponowane na cele promocyjne. Ze środków skorzystały już grupy pielgrzymkowe oraz Ruchy i Stowarzyszenia kościelne, które na co dzień pracują z młodzieżą. Środki będą wykorzystywane do końca roku zgodnie z przeznaczeniem. W planach KBO ŚDM są zakupy materiałów promocyjnych w postaci banerów, ulotek i plakatów. Wsparte zostaną także ogólnopolskie spotkania o charakterze informacyjnym i przygotowującym do ŚDM.

Nabór wolontariuszy na ŚDM 2023

Biuro prowadzi już nabór na wolontariuszy do posługi podczas ŚDM w Lizbonie. Wymagany wiek to 18 lat, a ponadto znajomość języka angielskiego na poziomie komunikacyjnym, mile widziane są też języki portugalski i hiszpański. Do wolontariatu można zgłaszać się poprzez stronę www.sdmpolska.pl lub poprzez Facebook Krajowego Biura Organizacyjnego, gdzie została utworzona grupa dla wolontariuszy.

W najbliższym czasie w całej Polsce będą organizowane spotkania młodzieży w parafiach, dekanatach i diecezjach celem tworzenia grup wyjeżdżających do Portugalii za rok na Światowe Dni Młodzieży. W systemie Krajowego Biura obecnie zgłoszonych jest ok 60 grup z całej Polski, co daje liczbę ok. 2000 pielgrzymów. Każdego dnia dopisują się nowe grupy. Krajowe Biuro Organizacyjne, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwań tych, którzy zamierzają pojechać na ŚDM do Lizbony przygotowuje na swojej stronie interaktywną mapę z zaznaczeniem miejsc, gdzie trwają już zapisy. W tych miejscach są także spotkania przygotowujące na ŚDM od strony duchowej.

Kiedy odbędą się Światowe Dni Młodzieży?

37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Tradycyjnie, wydarzenie zostanie poprzedzone Dniami w Diecezjach, które zostaną zorganizowane w dniach 26-31 lipca. Pielgrzymów z całego świata przyjmie wówczas 17 portugalskich diecezji, w tym dwie obejmujące tereny wyspowe.

Dni w Diecezjach, to czas przed tygodniem wydarzeń centralnych ŚDM, poświęcony na lepsze poznanie lokalnego Kościoła i spędzenie czasu z mieszkańcami Portugalii. Pielgrzymi będą zaproszeni do udziału w programie duchowym i kulturalnym, przygotowanym przez każdą z diecezji. Młodzi zamieszkają przeważnie w domach portugalskich rodzin, co pozwoli im jeszcze lepiej poznać lokalną wspólnotę.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Chcesz pojechać na ŚDM do Lizbony? Znamy szczegóły dotyczące rejestracji i pobytu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.