ŚDM w Lizbonie. Szacuje się przybycie niemal 1,5 mln osób

ŚDM w Lizbonie. Szacuje się przybycie niemal 1,5 mln osób
Fot. Grzegorz Gałązka
PAP / tk

Na zaplanowane w sierpniu 2023 r. w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży przybędzie około 1,4 mln osób, szacują władze portugalskiej policji, które rozpoczęły już przygotowania do 38. edycji tej największej na świecie imprezy młodych katolików.

Cytowane w poniedziałek przez dziennik “Jornal de Noticias” portugalskie władze policyjne podały, że w sumie funkcjonariusze będą ochraniać 50 dużych wydarzeń odbywających się w ramach ŚDM.

Jak powiedział szef departamentu operacyjnego portugalskiej policji Pedro Moura, jej władze rozpoczęły już współpracę z wymiarem ścigania innych państw w celu koordynacji działań w związku z bezpieczeństwem imprezy.

Możliwa przestępczość podczas ŚDM

- Przybędą na nią tłumy, które przyciągną kieszonkowców, dilerów narkotykowych oraz osoby aktywne w innych obszarach przestępczości - dodał Moura.

Przedstawiciel policji wyjaśnił, że portugalskie służby spodziewają się, że na organizowaną w aglomeracji Lizbony imprezę młodych katolików przybędą też zorganizowane grupy przestępcze z innych państw świata.

DEON.PL POLECA

Zapoczątkowane z inicjatywy papieża Jana Pawła II Światowe Dni Młodzieży odbywają się co kilka lat w jednym z dużych miast świata. W mającej charakter religijnego festiwalu kilkudniowej imprezie uczestniczy też papież.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

ŚDM w Lizbonie. Szacuje się przybycie niemal 1,5 mln osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.